גל מקל במדי מכבי תל אביב (צילום: עודד קרני)
מקל. יתאמן תחת פיני גרשון | צילום: עודד קרני

סופית: גל מקל ישחק בעונה הקרובה במכבי תל-אביב. כך נקבע הערב (ראשון) לאחר שהרכז הצעיר נפגש עם סוכנו מאוריציו באלדוצ'י שהגיע ארצה במיוחד בכדי לפתור את הסאגה סביבו.

אחרי סוגיה ארוכה שהעמידה בספק את הצטרפותו של מקל לשורות הצהובים בעונה הבאה, ולאחר שמכבי הודיעה שהיא לא מתכוונת לוותר על השחקן ואף הבהירה לו כי הוא תחת חוזה, התרצה הרכז הצעיר.

מקל אמר ל-ONE בנושא: "אחרי שדיברתי עם הסוכן שלי, עם הוריי ועם הצוות המקצועי והניהולי של מכבי תל-אביב החלטתי להגיע בעונה הבאה למכבי ובעצם לחזור הביתה. אני מאוד נרגש ומחכה כבר לאימון הראשון ולרגע שאני אתחיל לתרום מעצמי לקבוצה".

מקל נפגש עם סוכנו והתרצה לנוכח הנסיבות ולנוכח העובדה שבמכבי החליטו כי הוא ימשיך בקבוצה עונה נוספת ולא ישאילו אותו, מה שלא משאיר סיכוי לחזרתו של טל בורשטיין למועדון.

במכבי תל-אביב העדיפו לצרף לסגל את הרכז הצעיר ולוותר בשלב הזה על שירותיו של בורשטיין.

גל מקל עצמו ייאלץ להחזיר תשובות שליליות ליתר הקבוצות שהביעו בו עניין ולהשאר בסגל של מכבי בעונה הבאה, למרות שלא ציפה להיות רכז שלישי ושחקן 13 ברשימה של פיני גרשון ושרון דרוקר.

עם סיום העונה הקודמת הבהירו במכבי תל-אביב כי גל מקל הוא שחקן המועדון ובעונה הנוכחית הוא ישוב לסגל הקבוצה ויהיה חלק בלתי נפרד ממנה. מספר שבועות לאחר מכן החתימה הקבוצה בצעד מפתיע את דורון פרקינס המשחק אף הוא על אותה עמדה של מקל, מה שהפך את הרכז הצעיר לשחקן השלישי בקבוצה שמשחק באותה עמדה, זאת היות ואת עמדת הרכז הראשון תופס אנדרו וישנייבסקי.

מקל שלא אהב את העובדה שנדחק לפינה, פנה באמצעות אביו לכלי התקשורת ויצא חוצץ נגד ההחלטה להחתים את פרקינס, מה שפגע במעמדו. במכבי תל אביב לא התרגשו כל אותה העת מהדברים שנאמרו באוויר והבהירו לשחקן כי הוא תחת חוזה והוא נשאר במועדון, כאשר עם הגעתו ארצה מאליפות אירופה אף דאגו להבהיר לו כי עליו להתייצב לאימוני הקבוצה כמו יתר השחקנים ולפתוח את העונה במדים הצהובים.

לאחר שיחות עם הצוות המקצועי והניהולי של מכבי וכן שיחות שניהל עם סוכנו היום החליט מקל להישאר במועדון ולתרום את חלקו למכבי. בקבוצה עצמה הביהרו כי מקל יקבל את ההזדמנות שלו להוכיח את עצמו גם בליגה וגם באירופה ואם יהיה טוב כמו שמצפים ממנו הוא יקבל מקום של כבוד בסגל של הקבוצה וברוטציה.

הישארותו של מקל הכריעה למעשה סופית שטל בורשטיין לא יישאר במכבי, משמע באלדוצ'י ייאלץ לחפש לו קבוצה אחרת בהקדם האפשרי.