אלישע לוי ורפאלוב באימון (צילום: עמית מצפה, מערכת ONE)
יתקעו בפקקים בלה גווארדיה? שחקני חיפה באימון | צילום: עמית מצפה, מערכת ONE

שחקני מכבי חיפה יגיעו מחר (חמישי) בצורה מרוכזת להיכל נוקיה על מנת לדחוף ולעודד את קבוצת הכדורסל של מכבי חיפה היט שתתמודד מול האלופה הפועל חולון בגמר גביע המדינה.

במועדון הירוק החליטו לגלות סולידריות מוחלטת עם קבוצת הכדורסל ומרבית השחקנים - כולל הזרים - הבטיחו את הגעתם למשחק. אין זה סוד שאת שחקני הכדורגל לא ניתן לראות הרבה במשחקי הכדורסל.

הקשר ליאור רפאלוב אמר ל-ONE: ”אני מצליח לזהות שביציעים בכדורסל יש המון אוהדים מארגון הקופים הירוקים. מדובר בקהל של כדורגל שתומך גם בכדורסל. אני מקווה מאוד שהם יבואו ויתמכו גם מחר ויהיה רוב מוחלט בהיכל לזכות הירוקים. אני בטוח שזכיה בגביע בכדורסל תיתן לנו גם פתח ותעורר לנו את התיאבון לזכיה בגביע".

הקפטן אלון חרזי הוא בין היחידים שנראה מגיע ותומך לאורך כל השנה בקבוצת הכדורסל הוסיף: ”אין ספק שמבחינת ההיסטוריה מכבי חיפה היט הכי קרובה שיכולה להיות כדי להשיג את תואר גביע המדינה. מדובר במרחק נגיעה, חשוב שמלבד הכדורגל גם הכדורסל יביא כבוד לעיר".

על השאלה עד כמה הוא מלווה את הקבוצה אמר חרזי: ”אני חובב כדורסל מושבע, עקבתי אחרי מכבי עוד שהיתה בליגה השלישית והשניה, אני מגיע לכל המשחקים בבית וגם כשאני מגיע לארה"ב אני מקנח במשחקי NBA. רק לאחרונה ראיתי את הגמר בין בוסטון ללייקרס. אני בטוח שתמיכה מצידנו תדרבן את השחקנים".

המאמן אלישע לוי שיצטרף לשחקני הקבוצה בנוקיה: ”חשוב שכולנו נתמוך בקבוצת הכדורסל".

הדובר דודו בזק הכין היום רשימה של כל השחקנים היוצאים למשחק ונשמע מעודד מאוד: ”זה רגע היסטורי לספורט בעיר. אני קורא לכל האוהדים להגיע להיכל ולהעניק תפאורה ירוקה. השחקנים שלנו יעשו אתנחתא קלה מהמאבקים בליגה ובגביע בתקווה שיחד נביא את הגביע לחיפה".

במישור המקצועי מכבי חיפה תקיים היום שני אימונים ותזכה לחופשה מחר. המאמן אלישע לוי יגבש רק לקראת סוף השבוע את ההרכב. נכון לעכשיו מסתמן שהקשר בירם כיאל שנקנס בראשית השבוע ימשיך לשבת על הספסל. ההתלבטות היחידה כרגע היא בין שלומי ארבייטמן לפאנטיני.

הקשר אייל גולסה אמור ליטול חלק במשחק רבע הגמר של קבוצת הנוער מול אינטר ביום חמישי במסגרת טורניר ויראג'יו. רק במידה והקבוצה תעפיל לחצי הגמר יחליט המאמן אלישע לוי אם גולסה יחזור לארץ או יישאר באיטליה.