יובל נעימי (צילום: האתר הרשמי של הפועל י-ם)
תענוג של סל ניצחון. נעימי | צילום: האתר הרשמי של הפועל י-ם

ליגת העל צועדת לקראת תום הסיבוב הראשון תוך שהיא מסמנת שלושה חלקים ברורים. הצמרת העליונה בדמותם של הפועל ירושלים, מכבי ת"א, גלבוע/גליל ומכבי חיפה. התחתית הלוהטת אשר מרכזת את קריית אתא, מכבי ראשל"צ ועירוני רמת גן. שאר הקבוצות נעות בין החלק התחתון של הצמרת לחלק העליון של התחתית.

לפני שבועיים הייתי, כמאמן נבחרת הולנד, חלק מטורניר אמסטרדם אשר נערך מזה עידן בכל חג מולד. הנבחרת האולימפית של ישראל הייתה אחת מ-8 קבוצות אשר נטלו חלק בטורניר. מרשים היה לצפות בביצועים של השחקנים המוכשרים כמו: יוגב אוחיון, רביב לימונד, יובל נעימי, אלישי כדיר ונוספים בהדרכת הצוות המשולש – צביקה שרף, ארז אדלשטיין ורוני בוסני. ישראל זכתה במקום ה-2 לאחר הפסד בגמר לאמסטרד של אריק שיבק על חודה של נקודה.

אמש הסתיים המחזור ה-9 של ליגת העל ולמען האמת לא הופתעתי כלל כי ההכרעות במשחקים הצמודים הוכרעו על ידי שחקנים ישראלים צעירים. כן התרשמתי מחלוקת הנקודות, בחלק מהקבוצות, בין ישראלים וזרים ושמחתי לראות כי אותו צוות ישראלי צעיר ומבטיח ששיחק על הפרקט בהולנד לפני שבועיים היה לחלק המרכזי במשחקי אתמול בקבוצותיהם.

עודד שעשוע ממכבי ראשל"צ קלע 20 נקודות בהפתעה מול בני השרון המבטיחה במשחק חוץ ברעננה. יובל נעימי עם 15 נקודות במותחן ההפכפך במלחה נגד נהריה כולל סל מנצח עם הבזאר. רביב לימונד ויוגב אוחיון קלעו כמעט מחצית מנקודות כל הקבוצה תוך שהם מציגים משחק אחראי ובוגר, רועי ברקוביץ הראה אופי אדיר כשהוא מכריע את המשחק בשלשה גדולה במצב של שוויון נגד חולון המתיימרת. יוני ניר ואיתי גרינבוים מוסיפים עוד 25 נקודות למאזנה של גבעת שמואל/ אלישי כדיר (17) גוני יזרעאלי(10) ודגן יבזורי (9) קולעים 40% מסך נקודות בניצחון של גליל על קריית אתא.

גם בחיפה סיפקו הישראלים מנה גדושה של נקודות, אסיסטים, ריבאונדים ובכלל היו חלק חשוב במערך ההגנתי המשובח אותו הציגה חיפה במשחקה מול אשקלון.

אין ספק כי גדל לנו פה דור של שחקנים צעירים אשר מתעתד ומתוכנן להוביל את הכדורסל הישראלי, את נבחרות ישראל האולימפית והלאומית, לשנים רבות. הכישרון של השחקנים מהווה חלק חשוב אך ברור כי השפעתם של המאמנים בעיצוב דרכם של הכישרונות תורמת תרומה מכרעת להתקדמותו ובשלותו בעתיד.

עופר ברקוביץ' (צילום: מערכת ONE)
מציאה. עופר ברקוביץ' | צילום: מערכת ONE

מילה על האנשים מאחורי הקווים- המאמנים. מכבי ראש"צ החליפה כבר 2 מאמנים ועושה הרושם, למרות שקשה להחליט אחרי משחק אחד, כי היא הצליחה לבחור באדם הנכון שעשוי לעמוד במשימה ולהשאירה בליגת העל, עופר ברקוביץ, שעשה בעבר את הבלתי יאומן עם גבעת שמואל כשהוא מספק תוצאות מדהימות בסיבוב השלישי והצליח להשאיר אותה בליגה, כנגד כול הפרשניות והסיכויים. שיטת המשחקים השנה שונתה ל-2 סיבובים וישנם עוד 13 משחקים בו יש לעופר מרחב די מבטיח על מנת לנסות ולעמוד במשימה.

אורן אהרוני, בעונתו הראשונה בליגת העל, מעמיד קבוצה לוחמת, שומרת ומתפקדת, יפה לראות מאמן צעיר,עם ניסיון גדול כשחקן, לוקח חבורה של שחקנים שרבים לא היו מהמרים עליה, מצליח להוציא יש מאין ומספק לנו כדורסל מהנה ובעיקר יעיל.

אמיר עוזי ברמת גן וכך גם איילון ביהם בקריית אתא יאלצו לעשות מאמצים אדירים על מנת לשרוד בליגה הראשונה, אמנם זעזוע קל נרשם עם החלפת מאיר קמינסקי בקריית אתא ורובי בלנקו ברמת-גן אך חובת ההוכחה חלה לאורך זמן ולא בהבלחה קצרה.

ערב הכדורסל השבוע סיפק לנו דרמות ורגעי הכרעה להם אנו מצפים בכל מחזור, כמה טוב היה לראות את הכדורסל הישראלי במיטבו, שחקנים ישראלים, צעירים כוותיקים, לוקחים אחריות ומהווים משקל סגולי גבוה בקבוצותיהם.