(האתר הרשמי של פנאתינייקוס) (צילום: ספורט 5)
(האתר הרשמי של פנאתינייקוס) | צילום: ספורט 5
ליובין. גם הוא מגיע לאואקה (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ליובין. גם הוא מגיע לאואקה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי 20 שנה, עודד קטש חוזר ליוון: המאמן הישראלי חתם הבוקר (חמישי) באופן רשמי על החוזה בפנאתינייקוס ויעמוד על הקווים של המעצמה היוונית בשנה וחצי הקרובות. קטש יאמן כבר במשחק מול פנרבחצ'ה בשישי, ומי שיעמוד לצידו יהיה ליאור ליובין שמונה לעוזרו.

מאוחר יותר, קטש הוצג באולם האואקה ואמר: "אני מתרגש להיות כאן. כל מי שמכיר אותי יודע כמה נהדרת היתה החוויה כאן, מה אני מרגיש כלפי יוון, אתונה ופנאתינייקוס. אני מרגיש שזהו ביתי השני. אני מרגיש מוכן לאתגר, מאוד שמח וזה כבוד לאמן מועדון כה גדול. יש הרבה עבודה לפנינו".

פרטי ההסכם, כידוע, נסגרו לפני מספר ימים - אך קטש נותר על הקווים של הפועל ירושלים במשחק ההפסד אמש לטורק טלקום, ורק לאחר מכן ולאחר שנפרד מכולם - ההודעה הרשמית יצאה לאוויר העולם.

עבור קטש מדובר בסגירת מעגל. לפני שני עשורים בדיוק סיים את דרכו כשחקן כדורסל באותה פנאתינייקוס לאחר שהצעיד אותה לאליפות אירופה, אך בטעם חמוץ כשהפציעות הכריעו. כעת, הוא חוזר לאואקה תפקיד המאמן וזו תהיה התחנה השישית שלו בקריירה והמשמעותית מכולן.

מי שיצטרף לקטש, כפי נחשף לראשונה בערוץ הספורט, יהיה ליאור ליובין. מאמן גלבוע/גליל בעונה וחצי האחרונות ימונה לעוזר מאמנו של קטש ויחזור לשתף עימו פעולה אחרי שהשניים זכו באליפות יחדיו ב-2010 באותה גלבוע. גם עבור ליובין, כמו קטש, זו תהיה יציאה ראשונה מתחומי הכדורסל הישראלי לאירופה כמאמן.

האתגר המקצועי שעומד בפני קטש הוא לא פשוט. פנאתינייקוס נמצאת בעיצומו של משבר כלכלי ומקצועי מאחר ודימיטריס ינאקופולוס, נשיא המועדון, הודיע בקיץ החולף על העמדת הקבוצה למכירה. כתוצאה מכך, התקציב ירד משמעותית והחרותיות ביורוליג בהתאם. למרות שניצחה אמש 71:88 את וילרבאן, פאו חולקת עם הכוכב האדום בלגרד את המקום ה-15, כשבמאזנה שישה ניצחונות לעומת 12 הפסדים.