(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
דורסי, איש המשחק (אלן שיבר)
דורסי, איש המשחק (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מי הבאה בתור? הכוכב האדום. ולנסיה. פנרבחצ'ה. אלבה. וילרבאן. באיירן. צסק"א. פנאתיניאקוס. ומאמש (שלישי) - גם ברצלונה. אלא שמות קבוצות (היורוליג, לא שכחנו את ההפסד להפועל ירושלים בגביע) שבזו אחר זו הגיעו להיכל מנורה-מבטחים, ואחר כבוד יצאו כמפסידות במקרה הטוב ומובסות במקרה הרע. רצף הניצחונות הביתיים של מכבי תל אביב באירופה עומד על תשעה, והפעם האחרונה שבה הצהובים הפסידו הייתה רק ב-20 במארס 2019, לז'לגיריס, כך שלמעשה מדובר ברצף של עשרה ניצחונות, כולל על גראן קנאריה מסוף העונה שעברה.

"זה לא עוד ניצחון", הודה יאניס ספרופולוס בסיום ההתמודדות מול הקטאלונים. "ניצחנו קבוצה גדולה במשחק לחימה גדול. הצלחנו למצוא את הזריקות הפנויות ויש לנו עכשיו עוד אתגר כבר ביום חמישי עם מילאנו. אני רוצה להודות שוב לקהל שהיה רועש ומדהים. השחקנים הקריבו את הגוף שלהם בהגנה, ולמרות שספגנו 85 נקודות, הם לא הפסיקו להילחם לרגע. אני מרגיש מאד בטוח עם השחקנים שלי ועם הכלים שיש לי. מכבי זה מועדון גדול בלי קשר לתוצאות, והשנה אנחנו גם קבוצה טובה בזכות הביחד שלנו. אבל עדיין לא השגנו כלום, ממש כלום, חוץ מכמה ניצחונות".

דורסי הדורס. כבר בפתיחה היה ברור שהמשחק הזה יוכרע על החפירות בקו הקדמי. קווינסי אייסי יצא ב-2 עבירות תוך 38 השניות הראשונות, ועד סוף המחצית הראשונה רוב הגבוהים בשתי הקבוצות היו עם 2 עבירות לפחות, במשחק שבו השופטים שרקו כמעט אחרי כל מגע פיזי (27 עבירות במחצית הראשונה).

במחצית השנייה השופטים "נתנו לשחק". ומכבי? ובכן, היא שיחקה. וטיילר דורסי, ובכן, הוא נהנה כמו ילד בג'ימבורי, ואפילו כשנלקח בסוף לבדיקת החומרים האסורים, החיוך לא ירד לו מהפנים. דורסי הוא האחראי העיקרי לקליעה המשוגעת של מכבי מקשת השלוש בשני המשחקים האחרונים - 28/45, שהם 62.2%. אתמול הוא צלף 5 שלשות מ-9 ניסיונות.

מחמאות רבות גם לקלויארו (אלן שיבר)
מחמאות רבות גם לקלויארו (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

דני אבדיה החמיא לחברו: "אחרי אימונים אנחנו נשארים לפעמים ביחד להמשיך לזרוק, והוא יריב קשה. אני נותן לו פייט מאד חזק, אבל לפעמים הוא מנצח אותי רק בהפרש של זריקה אחת. הוא קלעי מצוין, אני שמח בשבילו ורק שימשיך ככה".

אבדיה עצמו שיחק אמנם רק 11 דקות, אך איתו על המגרש מכבי הובילה ב-19 נקודות, מדד הפלוס/מינוס הטוב ביותר בצהוב. "זה כיף לשמוע נתון כזה, זה אומר שהקבוצה רצה יחד איתך ואתה יודע שאני תמיד עושה את העבודה שלי כמו שהמאמן מבקש. יש כאן קבוצה מיוחדת, גם החבר'ה החדשים התחברו מאד מהר וזה נראה כאילו הם איתנו מתחילת העונה".

טיפת מזל. אנג'לו קלויארו, שבכלל לא היה אמור להיות כאן, התפוצץ עם רבע אחרון משוגע שכלל חטיפות, שלשות, התכופפות ליציע המכובדים ועבירה חמישית שבעקבותיה ירד לספסל כשחצי גופיה בתוך המכנסיים וחצי ממנה בחוץ, ממש כמו ילד שסיים להשתולל בארגז החול ואמא קראה לו לחזור הביתה.

"הייתה לי דרך משוגעת עד עכשיו", הודה קלויארו לאחר המשחק. "מתחילת העונה ניסיתי לעסוק רק במה שאני יכול לשלוט עליו ולא הפסקתי לעבוד ולהתאמן, גם כשלא הייתי חלק מהסגל. נשארתי חיובי, וכשקראו לי - הייתי מוכן. מירוטיץ' שחקן ענק וניסיתי לתעל את האנרגיות מהקהל כדי לעצור אותו".

ספרופולוס, יש חיבור מרשים (אלן שיבר)
ספרופולוס, יש חיבור מרשים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

יובל זוסמן החמיא לקלויארו: "יש לו לב ענק שמתאים לקהל שלנו עם מהלכים ענקיים. הוא שם את הגוף שלו על מירוטיץ', ואני מאד נהניתי לראות אותו. הוא שחקן חכם, יעיל, יודע בדיוק מה הוא יודע לעשות, ואני שמח בשבילו".

ספרופולוס הוסיף: "לא רצינו לשחרר את אנג'לו, אבל נוצר מצב שהוא לא היה מקבל דקות ולכן בשבילו היה עדיף שימצא קבוצה. התפנית הייתה בפציעה של כספי. אנחנו משפחה. אייסי שיחק רק 5 דקות, אבל הוא מרוצה כי קלויארו היה טוב וחיפה עליו. זה הכוח שלנו כקבוצה, וזו המנטליות שאני מנסה להשריש בהם".

על התחושה שהניצחון הזה אולי יכול לאפשר למכבי להסתכל רחוק יותר, אמר זוסמן: "אנחנו באמת לא מסתכלים אף פעם מעבר למשחק הבא, גם לא בינינו לבין עצמנו, זאת האמת. אנחנו רק בהווה, לא משנה אם זו הליגה או היורוליג".