(ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

משחק כמו שהתקיים הערב (רביעי) בארנה לא ראינו זמן רב, וזה בשום אופן לא נאמר לחיוב. הפועל ירושלים הפסידה 73:68 למנרסה במשחק שהתאפיין בעיקר בבלאגן התקפי מוחלט מצד שתי הקבוצות, ובכל זאת, הקטאלוניים היו צעד אחד לפני אורן עמיאל וחבורתו. כעת, הסיכוי לעלות מהמקום הראשון בבית הפף לקלוש, והירושלמים יצטרכו לכוון למקום השני שייתן להם יתרון ביתיות בטורניר הפליי אין.

מלבד ההפסד המאכזב, נראה כי מה שצריך להוות תמרור אזהרה בולט להפועל ירושלים הוא חוסר הסדר ההתקפי, והביטחון הירוד ששחקניה הפגינו בזריקות. האדומים עמדו על מאזן מחריד של 6 מ-32 לשלוש (18.75%), ו-31.58% מהשדה (24/76). מי שבלטו בחולשותם היו שון קילפטריק ואנתוני בנט, שקלעו 10/2 מהשדה וברוב דקות המחצית השנייה לא עלו לפרקט. הרכז, שנחשב לאחד העוגנים ברוטרציה של עמיאל, כלל לא שותף במהלך הרבע הרביעי. 

נקודת האור במשחק של ירושלים הייתה ההופעה של ג'יילן אדאמס, שקלע 24 נקודות והיה למעשה השחקן היחיד שהגיע לספרות כפולות בהפועל ירושלים. על אף ההופעה החלשה של המארחים, הם הצליחו להישאר במשחק הרבה הודות למנרסה, שלא הציגה כדורסל מרשים יותר. מי שהוביל את הקטאלוניים הוא סילביין פרננסיסקו, שקלע 23 נקודות ב-15/8 מהשדה. גם הוא היה היחיד בקבוצתו שקלע בספרות כפולות. בסופו של דבר היו אלה הטעויות הרבות של הירושלמים בסיום שהעניקו את הניצחון לאורחים, בדגש על שלוש החטאות עונשין של קייזר גייטס ושני איבודים שהחזירו את הכדור לידיים של הקטאלונים.

לאחר ההפסד, ירושלים יודעת שהיא תצטרך להיראות הרבה יותר טוב מאיך שנראתה כדי לשמור על סיכוי לתפוס את אחד משני המקומות הראשונים בבית. בשבוע הבא האדומים יתארחו אצל סטאל אוסטרוב, יריבת נס ציונה ביורופקאפ אשתקד, שגם כן עדיין ללא ניצחון במפעל העונה. אורן עמיאל יודע שניצחון הוא בגדר חובה, לא רק בשביל לשמור בבחינת הקרב על כרטיס לשלב הבא, אלא גם כדי לשמור על המורל בקבוצתו - שהערב לא נתנה לאף אחד מאוהדיה סיבות להיות אופטימיים להמשך.

מהלך משחק
אורן עמיאל פתח בחמישייה עם אדם אריאל, שון קילפטריק, איתי שגב, רטין אבוסוהן ואנתוני בנט. הפועל ירושלים פתחו את המשחק חזק עם ריצת 2:10 בתוך פחות מ-3 דקות. פתיחה החזקה של הירושלמים נרגעה, והמארחים לא הצליחו לקלוע במשך כמעט 4 דקות. המקומיים התקשו מחוץ לקשת וקלעו רק 1 מ-11 מחוץ לקשת. בסיום הרבע התוצאה הייתה 10:15.

הירושלמים לא הצליחו לשנות את המומנטום ברבע השני, ובמשך דקות ארוכות לא הצליחו לייצר סל שדה. מנגד, המארחים לא הצליחו לנצל את החולשה ההתקפית של ירושלים, והמשחק נשאר צמוד. לקראת סיום הרבע השני ירושלים התאפסה, ובזכות שני סלי שדה משמעותיים של אנתוני בנט וג'יילן אדאמס ירדו ביתרון של נקודה להפסקה.

למרות סיום חיובי למחצית, הירושלמים חזרו להציג כדורסל מבולגן בתחילת הרבע השלישי ומנרסה חזרה להוביל עם ריצת 0:5. ג'יילן אדאמס הצליח לשמור את ירושלים במשחק עם שני סלי שדה. בהמשך הרבע שתי הקבוצות הצליחו להשיג נקודות בעיקר מהקו, ובסיום הרבע ירושלים הובילה 48:50.

ההובלה במשחק המשיכה להיות לנוע בתנועת נדנדה. ג'יילן אדאמס המשיך להיות האיש היחיד שאפשר לסמוך עליו אצל אורן עמיאל. דקה וחצי לסיום הגארד צימק את התוצאה ל-64:62, אך בצד השני ופרנסיסקו ענה מהר עם 2 נקודות שהגדילו את היתרון ל-4.  דקה לסיום אדאמס קלע שלשה שצימקה את היתרון לנקודה, אך פרנסיסקו מצא את אליאס ולטונן לשלשה מהפינה.

מכאן, דרמה בלתי רגילה. קייזר גייטס ניגש לעונשין, והחטיא שתי זריקות, ומנגד צ'ימה מונקה ממנרסה ניגש לקו, וקלע רק סל אחד. כשהיתרון עמד על 3 נקודות, ירושלים חזרה למשחק בזכות חטיפה של עמית גרשון, אך מי שקיבל את הכדור לידיים בשניות האחרונות היה קייזר גייטס, שהחטיא מחוץ לקשת. מנרסה עוד ניגשה לקו והגדילה את היתרון ל-5 ובסיום אורן עמיאל וחברותו מפסידים 73:68 למנרסה.