לא מקל ראש. קטש (אלן שיבר)
לא מקל ראש. קטש (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
בראון וירושלים המריאו לצרפת
בראון וירושלים המריאו לצרפת | צילום: ספורט 5

כשהיא עם מאזן מושלם של ארבעה ניצחונות מארבעה משחקים במסגרת ליגת האלופות, הפועל ירושלים המריאה היום (ראשון) לצרפת, שם היא תפגוש את פו אורטז בשלישי ב-21:30.

על פניו, ירושלים פייבוריטית ברורה, לאור העובדה שהיא קולעת 93.3 נקודות למשחק, ומציגה כדורסל שוטף בכל המסגרות - בעוד מנגד, אורטז נועלת את בית ב'. אלא שעודד קטש לא מקל ראש. "פו אורטז הסתמנה כקבוצה החלשה בבית, אבל בשבוע שעבר היא עשתה ניצחון מרשים בספרד", אמר המאמן. "היא קבוצה יותר טובה מהתוצאות שלה, מאוד אתלטית, עם גודל טוב מתחת לסלים. אנחנו צריכים לעשות להם חיים קשים בהגנה לעשות משחק קבוצתי, בו אנחנו יותר טובים".

ירושלים, כאמור, מראה יכולות התקפיות מרשימות, אבל דווקא בצד השני מזייפת לעיתים, כשבשני משחקיה האחרונים באירופה היא ספגה 90.5 נקודות למשחק. "אנחנו פשוט צריכים לשמור מהרגע הראשון", אמר קטש, וניתח את הרגעים שבהם קיים רפיון הגנתי אצל הקבוצה שלו: "אולי זה קורה בגלל שהיו כמה משחקים שהצלחנו להכריע ברבע אחד, אז יש איזושהי תחושה שזה יגיע בכל משחק מחדש. אבל אנחנו צריכים לעלות רמה בעניין הזה, כי לא בכל יום נוכל לקלוע 108 נקודות ונצטרך לייצב את ההגנה כדי שנצליח לנצח גם בימי קליעה פחות טובים שלנו".

פו אורטז פתחה את העונה בצורה רעה מאוד, כאשר היא במאזן עגום של שני ניצחונות מול חמישה הפסדים בליגה הצרפתית. גם את ליגת האלופות היא החלה עם שלושה הפסדים, אבל בשבוע שעבר הפתיעה עם ניצחון על בורגוס בספרד. הקלע המוביל שלה הוא הסנטר גדול המימדים (2.11) ניקולאס דה יונג עם 15 נקודות למשחק, כשגם הגארד טיירוס מגי (13.5 נקודות למשחק), שכיכב בעונה הקודמת בססארי, הוא שחקן שירושלים תצטרך לשים לב אליו.