(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
אדומייטיס. פתח ברגל שמאל (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
אדומייטיס. פתח ברגל שמאל (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

עוד מאותו הדבר. משחק הבכורה של דאיניוס אדומייטיס על הקווים בהפועל ירושלים הסתיים בהפסד 79:73 למכבי ראשל"צ בליגה הבלקנית, תוצאה ששלחה את הכתומים לשלב הבא ואת האדומים מחוץ למפעל. כמו במשחק האחרון של עודד קטש בתפקיד, ירושלים איבדה יתרון גדול וירדה מנוצחת לאחר קאמבק מאוחר של האורחים שיפגשו בהמשך השבוע את הפועל גלבוע/גליל בשלב הנוקאאוט.

כמו מול טורק טלקום בליגת האלופות, ירושלים סיפקה מחצית ראשונה משכנעת וכבר הייתה ביתרון 18. כמו מול הטורקים, האדומים נחנקו ברבע המכריע בו קלעו 11 נקודות לעומת 29 של החבורה של גיא גודס. מדובר בהפסד הרביעי ברציפות של ירושלים בכל המסגרות.

קלעו לראשל"צ: דריל מונרו 16 נקודות, אקיל מיצ'ל 14 (12 ריבאונדים), נועם דוברת 13, טריי לוריס 11, גולן גוט 9, עידו פליישר 6, אייזיה טיילור 5, נמרוד טישמן 3 (6 אסיסטים) נועם אביבי 2.

קלעו לירושלים: עדי כהן סבן וג'אמיל ווילסון 13 נקודות כ"א, סולימאן בריימו 12, ג'קובן בראון 10, כריס קרמר וטיישון תומאס (13 ריבאונדים) 8 כ"א, תמיר בלאט 5, עידן זלמנסון 4.

שתי הקבוצות הגיעו למשחק בידיעה שניצחון יעלה אותן לשלב הבא. בזמן שירושלים שיחקה בליגת האלופות, הכתומים חזרו לפרקט אחרי שבועיים וככה נראתה גם פתיחת המשחק שהייתה בשליטה אדומה. אך הקבוצה של גודס כבר הוכיחה בשנים האחרונות ממה היא עשויה ושברגעי נוקאאוט אסור להספיד אותה. רבע רביעי מרשים מאוד של הכתומים שלח אותם לראש הבית ולשלב הבא בליגה הבלקנית.

מהלך המשחק
ירושלים פתחה בחמישייה עם תמיר בלאט, כריס קרמר, ג'אמיל ווילסון, סולימאן בריימו וטיישון תומאס, ראשל"צ עם אייזיה טיילור, נועם דוברת, גולן גוט, אקיל מיצ'ל ודריל מונרו.

דוברת התחיל טוב עם סל ואסיסט לשלשה בדרך ליתרון 2:5, אבל ווילסון ובלאט צלפו מעבר לקשת וירושלים רצה 0:10 בדרך ליתרון 5:12. האורחים חזרו מפסק זמן עם פוסט אפ מוצלח של מונרו וגוט קבר שלשה שנייה במשחק, עדי כהן סבן ונועם אביבי עלו על הלוח ושלשה של קרמר קבעה 14:19 לאדומים. טיילור הצטרף לקולעים מבחוץ, אבל פאול וסל של עידן זלמנסון וצליפה של כהן סבן מהפינה העניקו למארחת יתרון 19:24 אחרי 10 דקות.

ירושלים לא ספגה כלל במשך כמעט שלוש דקות ועם סלים קלים של בריימו וקרמר במתפרצות ברחו ל-19:28. כמו ברבע הקודם, גיא גודס עצר את כדור השלג מוקדם עם פסק זמן שאחריו הלך לבידוד של מונרו שסיפק את הסחורה, מיצ'ל הוסיף סל בצבע אבל קרמר ענה בשלשה, 23:31. בריימו פתח פער דו-ספרתי, הקבוצות החלו במצעד לקו עם קליעות של כהן סבן, דוברת וג'ייקובן בראון ועידו פליישר הוריד ל-37:27. בראון שדקה לפני כן היה ללא נקודות צלף מבחוץ, תומאס מחק את ה-0 מטור הנקודות גם כן בדאנק גדול ובראון קבע יתרון שיא, 30:44. טריי לואיס קלע גם הוא סל בכורה, מונרו ירד לטיפול אחרי שנפגע מחברו לקבוצה פליישר ובמחצית 32:44.

תומאס שבמחצית הראשונה צבר בעיקר ריבאונדים וחסימות התחיל לאסוף גם נקודות, האדומים שוב לחצו על הדוושה בהגנה וברחו ליתרון 35:53 אחרי טכנית לחובת מיצ'ל. פליישר ודוברת החזירו את ראשל"צ לעניינים, כהן סבן קלע מבחוץ אבל מונרו עם 5 נקודות רצופות שלח את דאיניוס אדומאייטיס לפסק זמן, 56:45. פליישר צימק לחד-ספרתי, ווילסון עצר ריצת 3:13 בשתי שלשות, לפני ששלשה של לואיס סגרה את הרבע באותו הפרש בו נפתח, 50:62 לקבוצה הביתית.

ראשל"צ התחילה טוב את הרבע הרביעי בהגנה, אבל בהתקפה הסתפקה בשתי קליעות עונשין של מיצ'ל בכמעט שתי דקות וחצי, עד ששלשה של דוברת הורידה ל-62:55 ושלחה את האדומים לטיים אאוט. טישמן חסם את כהן סבן וקלע מעליו במהלך מוצלח באותיות, דוברת קלע סל יפה בצבע ושלשה של לואיס סגרה 15 נקודות ללא מענה והשוותה ל-62:62 באמצע הרבע הרביעי.

תומאס חזר לפרקט ובסל מריבאונד התקפה עשה סוף לבצורת של חמש דקות ו-12 החטאות רצופות מהשדה, בריימו במהלך של סל ועבירה אחרי ריבאונד התקפה נוסף קבע 62:66. השלשה השלישית של כהן סבן, הראשונה באדום אחרי שמונה החטאות רצופות ברבע הרביעי, השלימה ריצת 0:7 מהירה, מונרו הוריד ל-69:64 בפוט בק. לואיס צלף שוב מבחוץ ומיצ'ל במהלך נפלא עם הגב לסל השווה, 69:69. סל נוסף של מיצ'ל העניק לראשל"צ יתרון ראשון מאז דקות הפתיחה, ווילסון דייק פעמיים מהקו ומונרו עם הקרש קבע 71:73 בכניסה לדקה האחרונה. ווילסון צעד, מיצ'ל שמר על 100% מהקו ובראון בסל מהיר אחרי פסק זמן ירושלמי צימק ל-75:73, חצי דקה לסיום. טיילור נשלח לקו וקלע פעמיים, קרמר נחסם, תומאס איבד ודוברת סגר עניין במתפרצת, 73:79 נהדר לראשל"צ בדרך לסיבוב הבא.