sportFive921159 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

הפועל ירושלים מתקרבת לרגע השיא של העונה האירופית שלה, כשתפגוש מחר (רביעי), בארנה, את טנריף הספרדית (20:30, שידור ישיר ב-5SPORT) ברבע גמר ליגת האלופות של פיב"א. ירושלים תקווה לנצח בהפרש גדול ככל האפשר, לקראת הגומלין בסן קריסטובל ב-3 לאפריל.

בינתיים, אחרי שזכה עם קבוצתו כבר בגביע המדינה והגיע למעמד המכובד של המפעל האירופי, עודד קטש קיבל קרדיט מראשי המועדון וחתם על הארכת חוזה עד 2020. חוזהו היה אמור להסתיים בקיץ, אך הוא קיבל הבעת אמון מהבעלים בעוד צעד של המועדון להמשכיות, אחרי הארכת החוזה של ג'יימס פלדין.

במסיבת העיתונאים שנערכה היום לקראת טנריף, אמר עודד קטש: "שמח מאד ומתרגש, וכמובן שזה הרבה יותר ממה שאפשר לראות עליי, כמו תמיד. אל תתנו לפנים להטעות אתכם, אני מאד נרגש ושמח שתהיה ההמשכיות הזאת. אמרתי בעונה שעברה שחיכיתי להזדמנות הזאת לאמן במועדון בסדר גודל כזה הרבה שנים. שמח שיש תוצאות ושיש המשכיות. מהיום הראשון שהגעתי לפה נתנו לי את התמיכה והכלים, ולא פחות חשוב - נתנו לי להרגיש כמו בבית. צריך לתת קרדיט גם לקהל ולאנשים שסוחבים את הקבוצה, ולכל הצוות הגדול מסביב".

קטש, ימשיך לעונה נוספת (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
קטש, ימשיך לעונה נוספת (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

על ההתמודדות מחר וצמד המשחקים הקרוב באירופה ככלל, הוסיף קטש: "המפעל הזה הוא משימה חשובה למועדון, ויש לנו צמד משחקים מאד קשה. מחר אנחנו נצטרך את האוהדים בשיאם, גם מבחינה מספרית וגם האנרגיות שהם כל כך יודעים לתת לנו. זה חשוב, בטח כשבמשחק הראשון מבין השניים משחקים בבית. הקבוצה שתהיה מחויבת ואגרסיבית יותר היא זו שתנצח. זה מאבק בין שתי קבוצות שאין פייבוריטית. אז כמו שאמרתי, צריך אווירה מיוחדת, וצריך מחויבות. רמת הקושי רק עולה".

"חובת ההוכחה היא עלינו, לא באים בכושר שיא שלנו. זו תהיה טעות לחשוב שבגלל ההפסדים האחרונים של טנריף אז יהיה יותר קל. זו קבוצה קצת כמונו. אין לי ספק שהם יבואו מאד אגרסיביים ומוכנים. הם כנראה התכוננו למשחק מחר הרבה לפני משחק הליגה שלהם, ואולי בגלל זה הם הפסידו".

"כל זה לא רלוונטי, עם מה שיש לנו אנחנו צריכים לנצח. אסור לנו לעלות למשחק עם הגדרה של תוצאה כלשהי. צריך לשחק מהלך אחרי מהלך, כל ריבאונד וכל כדור קובע. שתי הקבוצות הראו תוצאות טובות גם במשחקי החוץ שלהן, אז אני לא רואה פייבוריטית גם לנוכח העובדה שהמשחק השני שם".

יותם הלפרין, המנהל הספורטיבי, הגיב על עניין הארכת החוזה לקטש: "זה היה טבעי לכולנו שראינו את עודד ממשיך מעבר לשנה הזאת. ישבנו ודיברנו, ובפה מלא הסכמנו שעודד צריך להמשיך איתנו. הוא נותן לנו ביטחון, התווה פה דרך, כל הזמן מדברים על הדרך. הבעת אמון היא לפני כל מה שקורה בליגת האלופות, אז זה היה טבעי לכולנו. צריך להסתכל קדימה, שיהיה בהצלחה".

"פיינל פור בירושלים? ביום הראשון שידענו שאנחנו משחקים במפעל, המטרה העיקרית הייתה להביא את הפיינל פור לפה. מדברים על זה הרבה. אבל לא אומרים שצריכים לנצח בגלל העניין הזה. אנחנו צריכים לנצח כי אנחנו מבין הקבוצות הדומיננטיות במפעל. כמובן שמסתכלים אל העתיד ומקווים להביא את זה לפה".

הבעלים אייל חומסקי אמר: "אמרתי לעודד בתחילת העונה שהחלום שלי שהוא יהיה פרגוסון של הפועל ירושלים. חזרתי על זה כמה פעמים כי יש פה משהו מיוחד. צורת החשיבה. מבחינתי דרך מביאה לתוצאות. אני לא רואה תוצאות כשהן בלי דרך, אלא אם כן זה קורה רק עם מזל. כשיש דרך, אז יש תוצאות. מאמינים בדרך של עודד, וגם בדרך של הדבר הגדול הזה שנקרא הפועל יראושלים, אז ב-100% נביא תוצאות. חשוב להינות מהדרך, וזה קורה עם עודד".

וגם גיא הראל דיבר והוסיף: "היה לנו ברור בשלב מוקדם שעודד יישאר. דיברנו על זה שזה ייגמר מהר מאד, וזה באמת היה ככה. לא באמת עשינו משא ומתן, כי לאף אחד לא היה ספק שזה יימשך. עודד אומר שזה רק שנה, אבל זה מרגיש כאילו הוא הרבה זמן פה, הוא חלק מהחשיבה והראייה לטווח הרחוק. יש פה קבוצה מאד מיוחדת. זה מתחיל בעבודה של עודד, וזה נמשך בתוצאות וניצחונות, ותואר אחד שכבר השגנו. נלחמים על התארים האחרים על השולחן. תודה גדולה לעודד שהוא איתנו. גם אנחנו מתרגשים".

כמו כן, המועדון פרסם הודעה רשמית בנוגע לעניין המתיחות עם האוהדים: "אנו עומדים בפתחם של ימים מרגשים העשויים להיות היסטוריים בחיי המועדון. כולנו, כמשפחה, רוצים ומעוניינים בטובתה והצלחתה של הקבוצה. על כן ולאור שיחות שמתקיימות, המועדון משהה את כלל ההליכים האישיים נגד אוהדים ספיציפיים, לרבות כל הליך משפטי ו/או פנימי של המועדון".

"נציין, שנכון לרגע זה, להוציא שיחות שקוימו לא ננקט בפועל שום הליך משפטי או אחר כנגד מי מהנוגעים בדבר. ככל שישמרו חוקי מדינת ישראל, תקנון איגוד הכדורסל והמנהלת, וכל גוף רשמי אחר לו אנו כפופים, וכן לא יבוצעו פעולות הפוגעות במועדון ו/או פעולות כנגד אנשי המועדון ושחקניו, הליכים אלו ייגנזו".

"ראשי המועדון קוראים לכל אוהד, ובכללם לכל חברי הבריגדה, להמשיך ולקיים שיח לטובת מציאת דרך משותפת שתכליתה המשך הצלחת הקבוצה, יצירת אווירה ספורטיבית וססגונית בארנה ושמירה על ערכיה הייחודיים של הפועל".

"כאמור, אנו עומדים מול אחד הרגעים הגדולים בהיסטוריה של הפועל ושל העיר ירושלים וקוראים לכל האדומות והאדומים לצבוע מחר את הארנה באדום, לדחוף את הקבוצה של כולנו, ולהביא יחד עם השחקנים את הפיינל פור לירושלים. יאללה הפועל".