ג'רלס. משחק הירואי שלו ושל כל הקבוצה (צילום: ספורט 5)
ג'רלס. משחק הירואי שלו ושל כל הקבוצה | צילום: ספורט 5

הפועל ירושלים רשמה הלילה (שישי) את אחד ההישגים הגדולים שלה בשנים האחרונות, כשניצחה 79:85 בספרד את גראן קנאריה, השלימה 0:2 בסדרה והעפילה לחצי גמר היורוקאפ, שם תחכה לה המנצחת בין ולנסיה לחימקי מוסקבה (1:1 בסדרה).

 קלעו לירושלים: קרטיס ג'רלס 23, ג'רום דייסון 16, אמארה סטודמאייר 15, טרנס קינזי ויותם הלפרין 9, טראוויס פיטרסון 7, שון ג'ונס 4, בריאן רנדל 2. לגראן קנאריה: סאסו סאלין 17 (4 שלשות), אלברט אוליבר 16, בו מקאלב 14, רויס אוניל וקייל קוריץ' 8 כ"א, ריאן הולינס 7, דארקו פלאניניץ' 4, פבלו אגילאר ואנדז'יי פאסצ'ניק 2 כ"א, יוליס באס 1.

כבר בפתיחה, הקבוצה של סימונה פיאניג'אני נראתה בטוחה בעצמה ובזכות הפצצה של ג'רום דייסון ברחה ליתרון 17. מה שאולי יותר מרשים היה היכולת של ירושלים להתגבר על רגעי קושי בשלבים שונים לאורך המשחק, להראות קור רוח ואופי, ולהשאיר את גראן קנאריה בפער סביר. קרטיס ג'רלס היה ענק, וב-40 דקות על הפרקט, אפילו אחרי המסע המפרך לאיים הקנריים, שמר על הניצחון בצד האדום בהופעה יוצאת מן הכלל.

כעת בירושלים ישאו עיניים לקראת יום רביעי, אז יתמודדו ולנסיה וחימקי במפגש השלישי והמכריע בספרד. ניצחון של העטלפים ישלח את האדומים למשחק מספר 1 בסן לואיס בעוד כשבוע וחצי, בעוד אם הרוסים יצליחו להשלים הפתעה, הם יגיעו לארנה לפתיחת הסדרה של הטוב מ-3.

מהלך המשחק
ירושלים פתחה בחמישייה עם קרטיס ג'רלס, ג'רום דייסון, טרנס קינזי, טראוויס פיטרסון ואמארה סטודמאייר. בגראן קנאריה עלו אלברט אוליבר, קייל קוריק, רויס אוניל, יוליס באס ודארקו פלאניניץ'. דייסון פתח את המשחק עם חדירה בבידוד וסיים יפה עם הקרש כדי לקבוע את התוצאה שירושלים מקווה לראות בסוף הערב, 0:2. ג'רלס מצא את קינזי לשלשה פנויה בסוף שעון וג'רלס גם כן נכנס טוב לעניינים, ודייסון תפר שלשה מטר מחוץ לקשת וביסס פתיחה מלאת ביטחון של האדומים ויתרון 2:10 אחרי שלוש דקות. ההתקפה של הספרדים התחילה לשטוף קצת יותר ו-5 נקודות של אוליבר צימקו ל-12:9.

כל הנוכחים באולם חוו כמה רגעים מותחים בעקבות נפילה לפרקט של סאסו סאלין, שהתעלף, אך לבסוף התעורר להקלת הקהל. ירושלים חזרה לשלוט בצבע עם פוסט אפ אפקטיבי של סטודמאייר, ומיד קינזי מצא במעבר את ג'רלס לשלשה פנויה, 9:17 מבטיח ופסק זמן של קאסימירו. אחרי כמה דקות מבולבלות ומלאות איבודי כדור בשני צידי המגרש, לפני שיותם הלפרין נותר פנוי בפינה וצלף, 9:20. סאלין חזר למגרש והראה שהדיוק לא נפגע, כשצימק בשלשה ו-2 מהקו. דייסון חזר למגרש ומיד דהר כל הדרך לליי אפ ועבירה, ודקה לאחר מכן גם הוסיף שתי שלשות רצופות, 19:33 ענק לירושלמים אחרי 10 דקות.

פלאניניץ' מעודד מהספסל. ניסיון חזרה של הספרדים ברבע השני (טוויטר) (צילום: ספורט 5)
פלאניניץ' מעודד מהספסל. ניסיון חזרה של הספרדים ברבע השני (טוויטר) | צילום: ספורט 5

אחרי עוד שלשה של סאלין, רנדל נכנס לעניינים וחדר מצוין, אך מיד נפצע וירד לבדיקות, קיים חשש לקרע בשריר הארבע ראשי. גראן קנאריה החטיאה הרבה הזדמנויות, וירושלים קלעה עוד שלשה במעבר, הפעם ג'רלס, שקבע 24:38. אבל גם חניכיו של פיאניג'אני איבדו קצת את הריכוז ואת הכדור, ו-5 נקודות מהירות של הספרדים הזעיקו פסק זמן אדום. הולינס המשיך להיות דומיננטי בצבע, ונקודות של אוליבר מהקו הורידו לפיגור 5 בלבד, 40:35. קוריץ' תפר שלשה ראשונה, אבל קינזי עם נקודות חשובות מקו הבסיס מיד ענה.

קרטיס ג'רלס עלה לדאבל פיגרס עם חדירה יפה, ופיק אנד רול מצוין של הלפרין עם סטודמאייר הסתיים בדאנק והחזיר ליתרון 9, הקבוצה של פיאניג'אני הצליחה לעצור את המומנטום הספרדי. קוריץ' צלף שוב, אבל דווקא סטודמאייר, שנתקע עם הכדור בסוף שעון, השליך שלשה שנכנסה, 41:50 במחצית מצוינת של ירושלים.

ההתקפה השוטפת של ירושלים הפכה לבידודים בתחילת הרבע השלישי, והספרדים ניצלו את זה כדי לצמק את ההפרש עם נקודה מהקו של באס ושלשה נוספת של סאלין. ג'רלס נשאר פנוי וקבר שלשה חשובה כדי להוציא את קבוצתו מכמה דקות תקועות. סטודמאייר סחט עבירה והוסיף שתיים מהקו כדי להחזיר ליתרון 9, 45:54, שלוש דקות בתוך המחצית השנייה. סאלין בשלשה הרביעית שלו המשיך להפעיל לחץ על האדומים, אבל דייסון שלח את ג'רלס לצעד וחצי קל כדי לשמור על מרחק סביר, 48:56.

פיטרסון עולה ל-3 (צילום: ספורט 5)
פיטרסון עולה ל-3 | צילום: ספורט 5

בדקות לחוצות, אחרי נקודות מהקו של אוליבר שהורידו לפיגור 4 בלבד, ג'רלס וקינזי בסלי קלאץ' קבעו 52:61. הספרדים איבדו את קור הרוח וספגו עבירה טכנית, פיטרסון קלע 3 מהקו והלפרין הוסיף גם הוא שתיים כדי לקבוע יתרון שיא במחצית השנייה, 54:68. גראן קנאריה צימקה מהקו, ג'ונס החזיר גם הוא מהעונשין והוריד את פיאניג'אני ביתרון 59:70, 10 דקות לסיום.

מקאלב פתח את הרביעי עם סל ועבירה, ואחרי נקודות של ג'ונס מתחת לסל, רויס אוניל בשתי שלשות רצופות צימק ל-4 בלבד, 72:68, וטיים אאוט בהול של פיאניג'אני. שוב ברגעים מכריעים, ירושלים הלכה לג'רלס והוא סיפק את הסחורה עם חדירה וסל גדול, פלוס נקודה מהקו. קינזי מצא את סטודמאייר לדאנק פנוי ולפתע זה שוב יתרון 7, והפעם קאסימירו עם פסק הזמן. שוב בשלב קריטי, ירושלים מצאה נקודות, כשג'רלס מצא את סטודמאייר בפנים והפורוורד סיים עם סל ועבירה, אבל החטיא מהקו, 72:79 שלוש דקות וחצי לסיום.

קינזי יצא בעבירה חמישית, אבל הספרדים לא הצליחו לעשות נקודות בזכות הגנה מצוינת של סטודמאייר בצבע. הולינס וסאסו צימקו מהקו ל-80:77 מותח. באחד הפוזשנים החשובים במשחק, ג'רלס חדר ונחסם על ידי הולינס. אוליבר צימק מהקו ופיטרסון החזיר עם 2 משלו. ג'רלס, במהלך המנצח, תיקן כפה איבוד של קוריק ודייסון וסטודמאייר סגרו עניין מהקו, 79:85 גדול ו-0:2 להפועל ירושלים בסדרה. האדומים בחצי גמר היורוקאפ.