ליאור אליהו, זריקות כואבות במיוחד (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
ליאור אליהו, זריקות כואבות במיוחד (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

פורוורד נבחרת ישראל ושחקנה של קאחה לבוראל מהליגה הספרדית, ליאור אליהו, עובר בימים אלו טיפולים אינטנסיביים במטרה להכשירו ולגרום לכך שיוכל לקחת חלק במשחקי הפלייאוף בספרד, שיחלו באמצע חודש מאי.

אליהו סובל מזה כמה חודשים מפציעה באזור המפשעה ולאחר בחינה מדוקדקת של מצבו הרפואי הוחלט כי הוא יטופל ע"י זריקות בשיטה מתקדמת, ישירות למקום הפציעה. "אני עובר טיפול שכולל שלוש זריקות", סיפר אליהו ל-ONE, "הזריקה הראשונה היתה כואבת ביותר, זה טיפולים מאוד קשים".

"חמישה ימים אחרי שקיבלתי את הזריקה הראשונה עדיין הרגשתי כאבים קשים בבטן. הזריקה השניה הייתה קצת פחות כואבת ואני מאוד מקווה שהזריקה השלישית תהיה נסבלת". כאמור, סדרת הטיפולים של אליהו כוללת שלוש זריקות ומחר הוא צפוי לקבל את הזריקה השלישית והאחרונה.

הזריקות אותן מקבל אליהו הינן זריקות של "פלאזמה" החומר המצוי בדם של גוף האדם. שיטת הטיפול המתקדמת הזו כבר הוכיחה עצמה כיעילה ביותר עם ספורטאים וכיום, ספורטאים רבים מחלימים באופן מהיר ביותר בשל הזרקת הפלאזמה לאזורי הפציעה.

ליאור אליהו. יחזור לנוקיה?  (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אליהו ליאור (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

אליהו ניסה להסביר את התהליך: "אני יודע שמפרידים את הכדוריות הלבנות והאדומות מהדם ואז מקבלים את הפלאזמה שנמצא בדם ואת זה מזריקים לאזור הפציעה. זה מאוד כואב כמו שכבר אמרתי ויש הרבה אנשים שמבקשים לעשות את הזריקות האלה בהרדמה מלאה, בגלל הכאב. אני מאוד מקווה שהכאבים האלה יהיו שווים את כל תהליך ההחלמה שלי ואם הכל ילך כמו שצריך אז בקרוב אני כבר אמור לחזור לאימונים קלים ולריצה. אני מאוד מקווה שזה מה שיקרה".

אימון קאחה לבוראל (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
אימון קאחה לבוראל (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

אליהו עובר את הטיפולים אצל ד"ר מיקל סאנצ'ז, שמטפל בין השאר גם במלך ספרד ובספורטאים רבים אחרים. "בשבוע שעבר נדאל הגיע לד"ר סאנצ'ז והוא טיפל בו באותן זריקות לברכיים כי יש לו בעיות ברכיים והבנתי שזה מאוד עוזר לו, אני מקווה שגם לי", סיים אליהו את דבריו בתקוה, "אני מקווה שבזמן החשוב בסוף העונה אני אוכל להיות עם הקבוצה שלי ולעזור לעמוד במטרות שלנו העונה".