דיויד בלאט באולימפיאדה
סוף עידן. דיויד בלאט | צילום: Christian Petersen, GettyImages IL

אחרי 7 שנים, זכיה אחת באליפות אירופה ב-2007 ושתי מדליות ארד במשחקים האולימפיים האחרונים בלונדון וביורובאסקט בליטא ב-2011, דייויד בלאט הודיע היום (שלישי) על פרישה מנבחרת רוסיה. "הרגשתי שזה הזמן הנכון להיפרד", אמר  המאמן, שיתמקד מעתה והלאה אך ורק בתפקידו במכבי ת"א, שם חתם על חוזה חדש רק הקיץ.

כזכור, בלאט לקח על עצמו את התפקיד ברוסיה ב-2006 ולאחר שנה זכה עם הנבחרת באליפות אירופה בספרד אחרי גמר ענק וסל ניצחון של ג'יי אר הולדן שהכריע את המארחת. ב-2011 הוא הוסיף לארון מדלית ארד ביורובאסקט 2011 בליטא. להישג הגדול הבא הגיע בלאט רק בקיץ האחרון, אז זכה עם הרוסים במדליית הארד באולימפיאדת לונדון.

בהודעה רשמית שהוציא מאמן מכבי תל אביב, דייויד בלאט, נמסר: "ברגשות מעורבים אני מודיע היום על פרישתי מאימון נבחרתה הלאומית של רוסיה. זו נבחרת שהייתה חלק גדול מחיי המקצועיים. ההישגים המשותפים שלנו היו יוצאי דופן והיסטוריים והשפעתם על צמיחת הכדורסל הרוסי הייתה אדירה. אני אסיר תודה לאיגוד הכדורסל הרוסי ולאנשים העומדים בראשו, שהזמינו אותי להצטרף לתוכנית הזו ונתנו לי את ההזדמנות לעבוד עם הכשרונות האדירים שקיימים בכדורסל הרוסי".
 
"אני רוצה להודות לשחקנים שעבדו כל כך קשה עבורי והקריבו המון כדי להגיע להישגים ולמדליות שלנו", הוסיף בלאט. "תודה לכל אנשי הצוות שעבדו איתי בנבחרת – מאמנים, מנהלים וכל העובדים שתרמו המון להצלחה של הנבחרת בצורה מעוררת כבוד. אני רוצה להודות לעם הרוסי, שקיבל אותי בזרועות פתוחות כאילו הייתי אחד משלהם. אני אזכור לנצח את כל הדברים האלה ועוד המון חוויות בלתי נשכחות".