גלבוע/גליל חוגגת אליפות.  (קובי אליהו)
גלבוע/גליל חוגגת אליפות (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: אלופת המדינה, גלבוע/גליל, הביעה את הסכמתה להשתתף במוקדמות היורוליג ומחכה כעת לאישור סופי של הנהלת היול"ב לגבי השתתפותה במפעל היוקרתי של היבשת.

כזכור, אמש פורסם בכלי התקשורת כי בימים האחרונים התקיימו בדיקות של הנהלת היורוליג בתאום עם מנהלת ליגת העל, לגבי יכולותיה הטכניות והלוגיסטיות של אלופת המדינה , גלבוע\גליל, לשחק במוקדמות היורוליג בעונה הקרובה.

בדיקות אלו, אינן מעידות על כך שאלופת המדינה צפויה לשחק במפעל האירופי הבכיר והנושא הובהר לראשי הקבוצה. בכל מקרה, אם גלבוע\גליל תשחק במוקדמות היורוליג ובהמשך בעונה הסדירה שלה, זה יהיה אך ורק בהיכל נוקיה, היחיד שמתאים לארח משחקים מסוג זה נכון להיום ובהתאם לכך ראשי גלבוע\גליל מקיימים את בדיקותיהם.

במקרה והגלבוע אכן תשתתף במוקדמות היורוליג ולא תצליח להגיע לשלב הבתים, תשחק הקבוצה ביורוקאפ, המפעל השני בחשיבותו באירופה, שכן כל קבוצה שתודח משלב המוקדמות של היורוליג תעפיל אוטומטי לשלב הבתים של היורוקאפ.

הבעלים של הגלבוע, חיים אוחיון, אמר ל-ONE: "אנחנו נתנו את הסכמתנו וכרגע אנחנו מחכים לאישור של היורוליג לכך שנוכל להשתתף במפעל".

מנהל הקבוצה, עמית גל, הוסיף: "זה נכון שאנחנו רוצים. אנחנו רוצים בכל הכוח ונהיה שם במידה וישראל תקבל עוד נציג ביורוליג. קיבלנו הצעה רשמית והודענו בחיוב אנחנו מאוד רוצים להיות שם. זה תלוי עכשיו באבנר קופל ובמנהלת. וניערך בהתאם, אנחנו מודעים היטב להשלכות".

עמית גל (שי לוי)
עמית גל (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

יו"ר הקבוצה, ירון אוחיון, אמר ל-ONE: "אנחנו שמחים שניתנה לנו ההזדמנות לשחק במוקדמות היורוליג ואנחנו מקווים שהנהלת היורוליג אכן תאשר זאת באופן סופי".

מאמן הקבוצה החדש, ליאור ליובין, צפוי לחזור ביממה הקרובה מחופשה פרטית בסרי לנקה ולהתחיל לעבוד על בניית סגל השחקנים לקראת העונה הקרובה ביחד עם עוזרו, ברק פלג, שחגג אמש את יום הולדתו ה-38 ופורש ממשחק פעיל כדי להתחיל בקריירת אימון בחממה של הכדורסל הישראלי.