בלאט. "אולימפיאקוס קבוצה אדירה" (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
בלאט. "אולימפיאקוס קבוצה אדירה" (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

תמונת רבעי הגמר בליגה היוונית ברורה: קרב ישראלים במרכז המפגש בין אולימפיאקוס של וויצ'יץ' והלפרין לבין אריס של דייויד בלאט. הליגה היוונית בכדורסל נכנסת לישורת האחרונה שלה לקראת הכרעות האלופה. האם זו תהיה אולימפיאקוס שתצליח לקחת את התואר מהיריבה השנואה פאנאתינייקוס, בדיוק כפי שעשתה עם הגביע העונה?

לא ברור מה שבטוח, 4 סדרות רבעי הגמר יספקו כדורסל עיקש ולחימה אדירה. כאמור, אחת מתוך ארבע הסדרות תפגיש בין אריס סלוניקי של דייויד בלאט לבין אולימפיאקוס של ניקולה וויצ'יץ' ויותם הלפרין. "אנחנו אנדרדוג מובהק בסדרה הזו" אמר בלאט ל-ONE.

 "אין ספק שאולימפיאקוס היא קבוצה אדירה עם ניסיון ואיכות גדולה ביותר. יכול להיות שעצם העובדה שהם חושבים גם על הפיינל פור של היורוליג ישחק תפקיד לכאן או לכאן, זה אף פעם לא ברור איך הדברים האלה משפיעים על הקבוצה".

בלאט התייחס כמובן למפגש עם שניים משחקניו בעבר ואמר: "הייתי מאוד שמח לפגוש את יותם כשהוא לבוש אבל הוא לא משחק בליגה היוונית אלא רק ביורוליג ולכן קצת חבל לי, אבל ניקולה בוודאי ישחק וזה תמיד כיף לראות אותם, גם מהבחינה האישית וגם לראות אותם מצליחים מבחינה מקצועית".

דייויד בלאט (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
דייויד בלאט (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

ההעפלה של בלאט עם אריס לרבע הגמר הגיעה לאחר עבודה עיקשת של המאמן הישראלי שהגיע באמצע העונה לשורות הקבוצה. "כשאני הגעתי היינו במקום תשיעי ואני מאמין שאם לא היינו סובלים מפציעות אז אולי היינו מצליחים לסיים את העונה במיקום גבוה יותר אבל זה המצב ואפשר להגיד שאנחנו מרוצים".

אריס היא אחת הקבוצות הבודדות ביוון שהצליחה לנצח את האדומים מפיראוס, זה היה במשחק הגביע השני בו ניצחו שחקניו של בלאט ב-10 נק', דבר שלא הספיק להם להעפיל לשלב הבא מכיוון שאת המשחק הראשון הם הפסידו ב 14 נק'.

יותם הלפרין. 13 נקודות ב-30 דקות (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
הלפרין. &"הוא לא ישחק אבל תמיד טוב לפגוש אותו&" (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בלאט התייחס לעתידו במועדון היווני ואמר: "יש אופציה שלי שאני יכול להישאר לעונה הבאה או לא, אבל אני עדיין לא מימשתי את האופציה. אני צריך להודיע עד יולי אבל היחסים שלי טובים איתם ואני לא אחזיק אותם עד אז. אני מאוד מרוצה פה, אבל זה תלוי במספר דברים ואני כרגע לא מוכן להתחייב לעוד עונה".

"אין לי כיוון אחר ספציפי כרגע, יש מספר דברים שאני רוצה לשקול ולחשוב עליהם בסיום העונה ולאחר מכן אחליט".

דייויד בלאט. סופר עוד ניצחון  (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
דייויד בלאט. לא ברור אם יליט להישאר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בשאר סדרות רבע הגמר תתמודד פנאתינאיקוס מול פאניוניוס, מארוסי תפגוש את קולאסוס ופאנאליניוס את פאוק. המשחק הראשון בסדרות יחל ביום שבת ועבור בלאט יהיה זה משחק חוץ באולם "השלום והאחווה" בפיראוס. סדרות רבע הגמר הן בשיטת הטוב משלוש וחצי הגמר בשיטת הטוב מחמישה משחקים.