יותם הלפרין. הסוכן שלו קיבל אור ירוק (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
יותם הלפרין. הסוכן שלו קיבל אור ירוק (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: סוכנו של הגארד הישראלי, יותם הלפרין, מאוריציו בלדוצ'י, קיבל הודעה רשמית מהמועדון היווני, אולימפיאקוס למצוא לשחקן קבוצה לעונה הבאה.

בלדוצ'י אישר את הידיעה ל-ONE ואמר :"אולימפיאקוס הודיעה לי כי אני רשאי לחפש ליותם קבוצה לעונה הבאה". כזכור, הלפרין חתם בשורות אולימפיאקוס לפני שנתיים והוא מחזיק בחוזה לעונה נוספת מבלי יכולת יציאה של הקבוצה ולכן, מחויבים באולימפיאקוס לכבד את חוזהו של הלפרין עד היורו האחרון. בשל כך, פנו היוונים לבלדוצ'י על מנת שימצא קבוצה לגארד הישראלי.

על האופציה שהלפרין יגיע למכבי ת"א אמר סוכנו :"הודעתי למכבי שיותם שחקן חופשי אבל לדעתי יותם לא יחזור לשחק בישראל בעונה הבאה בגלל בעיות מס". הבעיות עליהן מדבר בלדוצ'י בעניין המס הינן שעל מנת שהלפרין לא יצטרך לשלם מס גבוה עליו להישאר עונה שלישית כשחקן זר מחוץ לישראל. אחרת, אם יחזור לארץ לפני תום 3 השנים הוא יאלץ לשלם סכום גבוה למס.

בלדוצ'י הגיע לישראל על מנת לסגור את חוזהו של טל בורשטיין שגם הוא נמצא בין השאר ברשימת הקליינטים המכובדת ביותר של הסוכן האיטלקי שנחשב לגדול ביותר באירופה.

יותם הלפרין. 13 נקודות ב-30 דקות (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
הלפרין. ספק אם יחזור לארץ (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בלדוצ'י על שאראס: מכבי טרם פנתה אליי
גם הכוכב הליטאי הוותיק של פנאתינאייקוס, שרונאס יסקיביצ'יוס שוחרר מקבוצתו ועל כך אמר בלדוצ'י: "הודיעו לי ראשי פנאתינאייקוס ששאראס הינו שחקן חופשי וזאת לאחר שהצדדים הגיעו ביחד להבנה, ע"פ החוזה כי הם נפרדים בתום שנתיים".

שאראס שחתם בשורות פנאתינאייקוס לפני שנתיים, כאמור הגיע להסכם עם ראשי אלופת יוון והוא לא ימשיך לעונה שלישית במועדון, כפי שהיה יכול להיות במידה והצדדים היו מגיעים לכדי הסכמה לממש את האופציה,

שאראס. שוחרר מפאו (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
שאראס. שוחרר מפאו (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

ונכון להיום שאראס בגיל 34 שוב שחקן חופשי. על האופציה שיחזור למכבי אמר בלדוצ'י :"מכבי טרם פנו אליי בעניין שאראס, אם אני מבין נכון את המצב אז פניה של מכבי בעניין שאראס היא אפשרית אך עדיין לא קרתה".