יש לו לאן להתקדם. כספי (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
יש לו לאן להתקדם. כספי (gettyimages) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

גם עמרי כספי יודע שככל הנראה העונה הנוכחית היא הקריאה האחרונה עבורו מה-NBA. אחרי שנים רעות בקליבלנד, הישראלי קיבל הזדמנות ענקית ביוסטון וחייב להוכיח את עצמו כדי להמשיך ולהישאר בטופ של הכדורסל העולמי.

לפחות לפי הפתיחה, נדמה שכספי הבין את המסר כאשר קלע 20 נקודות בהופעת הבכורה שלו בהפסד לניו אורלינס 116:115 במשחק הראשון של קדם העונה. עם זאת, דווקא המאמן שלו מסרב להיסחף ויודע שיש עוד הרבה עבודה.

"עמרי יהיה חייב להשתפר", אמר קווין מקהייל, האיש שיקבע יותר מכל באיזה כיוון תלך הקריירה של כספי. "הוא חייב להיות נינוח יותר בכל המהלכים שלו ובעיקר להעלות רמה בהגנה. אין לי ספק שאנחנו נעזור לו בכך והוא אכן ישתדרג, כי הוא ילד חרוץ".

לאחר מכן, סיפר מקהייל איזה תפקיד בדיוק הוא מייעד לישראלי, עם השוואה די מחמיאה: "יש לו סגנון די זה לזה של קרלוס דלפינו. הוא חכם, הוא יודע לחדור ולקרוא סיטואציות במשחק. עמרי מזכיר אותו ביכולות ההתקפיות".

כאמור, במשחקו הראשון במדים החדשים - סיפק כספי תצוגה נהדרת. לא רק שהוא סיים עם 20 נקודות ב-21 דקות, הוא גם קלע באחוזים מצוינים של 9 מ-10 מהשדה (2 מ-3 מחוץ לקשת) והיה הקלעי השני בקבוצה כולה אחרי ג'יימס הארדן.