דיון וייטרס. לא מפסיק להסתבך (GETTY) (צילום: ספורט 5)
דיון וייטרס. לא מפסיק להסתבך (GETTY) | צילום: ספורט 5
סוכריות גומי. מרכז הסערה שמטריפה את אמריקה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
סוכריות גומי. מרכז הסערה שמטריפה את אמריקה (GETTY) | צילום: ספורט 5

סיפור כמו שקרה לשחקנה של מיאמי היט דיון וייטרס לא שומעים בכל יום. ביום חמישי האחרון כשמטוסה של הקבוצה נחת בלוס אנג'לס חווה וויטרס התקף חרדה. על פי פרסומים של ESPN, הסיבה להתקף היא צריכה מופרזת של סוכריות גומי שהכילו חומר הקרוי THC, הידוע גם כחומר הפסיכו-אקטיבי המצוי במריחואנה. ואם הצרות הללו לא מספיקות, בעקבות הפרשה וייטרס גם הושעה: היום (ראשון) דווח בארה"ב כי וייטרס יורחק ל-10 משחקי ליגה.

בירידה מהמטוס קיבל הגארד טיפול רפואי שבעקבותיו לא נכלל בסגל הקבוצה בהפסד 95:80 של ההיט נגד הלייקרס בשישי האחרון. במיאמי, שהכריזה על מקרה חירום לפני הנחיתה בעקבות מצבו של וייטרס, סירבו להגיב או להבהיר את המצב המוזר אליו נקלע הגארד והגדירו את ההיעדרות בעקבות מיחושים בבטן. כל ניסיון להשיג תגובה מנשיא הקבוצה פט ריילי ומהמאמן אריק ספולסטרה עלו בתוהו.

זאת לא הפעם הראשונה העונה בה הגארד מעורב בתקרית שלילית ונעדר מהרוסטר של ההיט. וייטרס, הוצא כבר בתחילת העונה מסגל הקבוצה עקב מה שהוגדר כחוסר כשירות. במהלך חודש אוקטובר אף הושעה הגארד בן ה-27, שזו עבורו השנה הרביעית בהיט (המשתכר השישי בקבוצה עם 12 מיליון דולר לעונה), אחרי ויכוח עם אחד מעוזריו של ספולסטרה בתום משחק קדם עונה מול יוסטון.

למרות השתיקה הרועמת של הההיט, בנושא ההיעדרות המוזרה, הליגה והרשת לא נשארו אדישים. הנה מיטב הציוצים על תקרית סוכריות הגומי: