(קובי גדעון) (צילום: ספורט 5)
(קובי גדעון) | צילום: ספורט 5

אורח מיוחד בישראל. היום (רביעי) הגיע לראשונה שחקן הכדורסל האמריקאי דריימונד גרין לארץ הקודש, ובמהלך ביקורו נפגש עם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ואף ביקר ביחידת הימ"מ, היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור של משמר הגבול/משטרת ישראל. הפורוורד של גולדן סטייט ווריורס, אלופת ה- NBA, נחת לביקור המאורגן על ידי ארגון FIDF (ידידי צה"ל בארה"ב ופנמה), ביקור שיימשך ארבעה ימים, בהם יסייר במספר מקומות ואתרים בארץ.

"לא בכל יום אני פוגש אולסטאר", אמר הנשיא ריבלין לגרין, וסיפר שכשהתאפשר לו, צפה במשחקיו לפנות בוקר. "הייתה לך משימה לא פשוטה, לשמור על לברון ג'יימס. אתם קבוצה נפלאה, והיה תענוג גדול לראות אתכם משחקים. אני מקווה שזה יהיה רק ביקור ראשון מסדרה ארוכה של ביקורים נוספים".

כאמור, במסגרת ביקורו הגיע גרין ליחידת הימ"מ של משמר הגבול, שם נפגש עם מפקד המשמר, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, ועם מפקד היחידה, נצ"מ נ'. הפורוורד של אלופת ה-NBA בשנתיים האחרונות נחשף לתפקידי יחידת הימ"מ בשמירה על חיי ביטחון אזרחי ישראל, התנסה בירי במספר כלי נשק והפגין יכולות קליעה גבוהות.
גרין אף הגיע במהלך הביקור לאולם הכדורסל של היחידה, שנתרם על ידי אמריקאים דרך ארגון FIDF. באופן טבעי, הוא הפגין חלק מכישוריו כשחקן כדורסל יחד עם לוחמי היחידה.

בסיום הביקור העניק הכוכב האמריקאי למפקד היחידה, נצ"מ נ', את חולצת הקבוצה עם המספר 23, מספרו של גרין בקבוצתו. על החולצה חתם בכתב ידו והקדיש אותה ליחידה.