מי תסיים ראשונה? (Getty) (צילום: ספורט 5)
מי תסיים ראשונה? (Getty) | צילום: ספורט 5
תלויים בעצמם. גריפין ופול (Getty) (צילום: ספורט 5)
תלויים בעצמם. גריפין ופול (Getty) | צילום: ספורט 5

רגע לפני שנרוקן את שקיות הקפה השחור מהמדפים ונפתח את הלילות הלבנים של פלייאוף ה-NBA, המחזור האחרון בעונה הסדירה יתקיים הלילה (בין רביעי לחמישי) והוא עדיין גורלי עבור חלק מהקבוצות בליגת הכדורסל הטובה בעולם - בין אם מבחינת הכרטיס לפלייאוף ובין אם רק על מאבקי הביתיות והמיקום.

בעוד שמונה הקבוצות בבית המערבי הבטיחו את המקום בפלייאוף ויתעסקו רק במאבקי מיקום, אינדיאנה, שיקגו ומיאמי עדיין מתמודדות על שני הכרטיסים האחרונים בבית המזרחי. כמו כן, יוטה וקליפרס עדיין מחכות לדעת מי תזכה ליתרון הביתיות ביניהן. בואו נעשה סדר בעניינים:

הבית המערבי הוא הפשוט יותר מבחינת החישובים. מקומות 1-3 ו-6-7 כבר נקבעו כשכאמור, רק הקליפרס ויוטה עוד נלחמות על המקום הרביעי. הסדרות שכבר נקבעו:
גולדן סטייט (1) - פורטלנד (8)
סן אנטוניו (2) - ממפיס (7)
יוסטון (3) - אוקלהומה (6)

ל.א קליפרס, שכרגע ממוקמת רביעית במערב, תלויה בעצמה וזקוקה לניצחון ביתי הלילה (בין רביעי לחמישי, 5:30) על סקרמנטו שכבר איבדה עניין בליגה. במקרה מסוים, הקליפרס יכולים להבטיח את המקום הרביעי עוד לפני המשחק וזה יקרה במידה ויוטה תפסיד בביתה לסן אנטוניו במשחק שייפתח בשעה 04:00.

הפסגה לא בידי הקאבס (Getty) (צילום: ספורט 5)
הפסגה לא בידי הקאבס (Getty) | צילום: ספורט 5
במזרח העניינים קצת יותר מסובכים, אבל נתחיל קודם עם הסדרות שכבר נקבעו:
טורונטו (3) - מילווקי (6)
וושינגטון (4) - אטלנטה (5)

מאבק א': הקרב על ראשות הבית בין בוסטון לקליבלנד

נכון לרגע זה, הסלטיקס מובילים את טבלת המזרח ולכן תלויים בעצמם. בכדי להישאר במקום הראשון, בוסטון זקוקה לניצחון ביתי על מילווקי (3:00) שכאמור כבר "סיימה" מבחינתה את העונה. קליבלנד, שתשחק באותה השעה, תקווה למעידה של הירוקים ובמקביל תנסה לנצח בביתה את טורונטו, גם היא כבר הבטיחה את המקום שלה.
ג'ונסון וההיט ישתחלו לפלייאוף? (Getty) (צילום: ספורט 5)
ג'ונסון וההיט ישתחלו לפלייאוף? (Getty) | צילום: ספורט 5

מאבק ב': משלוש תצא אחת
הפייבוריטיות בקרב על שני הכרטיסים האחרונים לפלייאוף מהבית המזרחי הן אינדיאנה ושיקגו, כשמיאמי זקוקה לקצת יותר מזל מהן:

הפייסרס תלויים רק בעצמם וצריכים לנצח (3:00) בביתם את אטלנטה, שכאמור הבטיחה את המקום שלה, כדי לסיים במקום השביעי. אם תפסיד, היא תזדקק להפסד של שיקגו ומיאמי כדי לסיים שביעית, או לשל אחת מהן כדי לסיים שמינית. במידה ואינדיאה תפסיד ושתי היריבות תנצחנה, היא תישאר מחוץ לפלייאוף.

גם הבולס תלויים רק בעצמם כדי להגיע לפלייאוף, אך לא תלויים בעצמם מבחינת מיקום. אם שיקגו תנצח בביתה (3:00) את ברוקלין, היא תקווה להפסד של אינדיאנה כדי לסיים שביעית. אם שיקגו תפסיד, היא עדיין יכולה לסיים במקום השמיני וזאת במידה וגם מיאמי תפסיד.

כאמור, מיאמי לא תלויה בעצמה. ההיט צריכים קודם כל לנצח (3:00) את וושינגטון משום שהפסד ישאיר אותם בחוץ. במידה ומיאמי אכן תעמוד במשימה ותנצח, היא תהיה זקוקה להפסד של אחת מיריבותיה כדי לסיים שמינית, כשהפסד של שתיהן יקפיץ אותה למקום השביעי.