תחת מתקפה. הארדן (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
תחת מתקפה. הארדן (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

אחרי שבועות ארוכים של חוסר ודאות וגם לא מעט חוסר כבוד, ג'יימס הארדן השיג את מבוקשו כשהועבר בטרייד לברוקלין נטס. ביוסטון, כעת כבר "האקסית המיתולוגית" של האיש והזקן, אמנם ודאי יתהו בתקופה הקרובה כיצד הניחו למצב להתדרדר באופן שכזה עד אשר איבדו את אחד הכוכבים הגדולים בליגה, אבל לצד זאת, אפשר להניח כי גם יש תחושת הקלה.

ובצד אחר, נמצא דמרכוס קאזינס. הביג-מן הוותיק, אולסטאר בעצמו בעבר, מעולם לא היה אחד שחושש לומר את שעל ליבו. עוד לפני שעסקת הענק הושלמה, "בוגי", שמנסה לחזור לעצמו ביוסטון אחרי פציעות קשות, התייחס לסאגה סביב הארדן - ותקף את ה-MVP לשעבר בצורה חריפה ביותר.

כזכור, בעקבות ההפסד ללוס אנג'לס לייקרס בלילה שבין שלישי לרביעי - בדיעבד משחקו האחרון של הארדן ברוקטס - אמר המזוקן כי "הקבוצה לא טובה מספיק, עשיתי הכל עבורה, אני לא חושב שהמצב בר תיקון". קאזינס, ובכן, לא אהב לשמוע את הדברים האלה. ממש לא.

"כמובן, זה חוסר כבוד מצידו, אבל כל אחד רשאי לדעתו", פתח האיש הגדול והוסיף: "אנחנו מרגישים סוג מסוים של דברים בעקבות המעשים שלו. זה החלק המכוער בביזנס שלנו, אלה הדברים שגורמים לך לסלוד מהעסק הזה. כששחקנים נמצאים במעמד של 'פרנצ'ייז-פלייר' והם רוצים לעזוב, הפרידה יכולה להפוך למכוערת מאוד".

הטון של קאזינס הפך חריף יותר בהמשך: "הגישה שאיתה הגיעה למחנה האימון, המעשים שלו מחוץ למגרש... חוסר הכבוד התחיל הרבה לפני הדברים שאמר אחרי המשחק מול הלייקרס. זה לא משהו שצץ משום מקום, אבל כמו שאמרתי - זה החלק המכוער בביזנס. מותר לו להרגיש מה שהוא רוצה, אבל יש פה 14 שחקנים שחולקים איתך חדר הלבשה ולא עשו לך כלום. לספוג כזו ביקורת וכאלה מעשים - זה פשוט לא הוגן כלפינו".

כשנשאל באופן תיאורטי אם יהיה מוכן לשחק בעתיד עם הארדן בכל מקום אחר, קאזינס שוב לא הדחיק את רגשותיו: "אני באמת לא חושב שזו שאלה עבור מי משחקני יוסטון. אני חושב שזו שאלה עבורו. האם הוא ירצה לשחק עם מי מאיתנו בעתיד? אני לא יודע. אבל בכנות, גם לא ממש אכפת לי".