פורשת בלית ברירה. דורי (אלונה חליוא) (צילום: ספורט 5)
פורשת בלית ברירה. דורי (אלונה חליוא) | צילום: ספורט 5

אחרי קריירה מפוארת של 14 שנה בכדורסל הנשים מירב דורי החליטה לתלות את הנעליים ולפרוש באופן סופי מכדורסל. דורי, ששיחקה בכל הנבחרות ישראל מאז החלה לשחק כדורסל בגיל 14, ובקריירה שלה זכתה ב-4 אליפויות מדינה ו-3 גביעי מדינה, כבר לא שחקנית פעילה בשנתיים האחרונות עקב קריעת הרצועה הצולבת בברכה.

לאחר הפציעה הקשה דורי חיכתה מספר חודשים לניתוח, שלאחריו עברה שיקום קשה של שנה, שלמעשה נמשך עד היום עם חיזוקים ופיזיוטרפיה כדי להפחית את הכאבים, כשבינתיים, הבינה שהברך שלה לא חזרה לעצמה. דורי למעשה פורשת בלית ברירה, אחרי שבתחילת השנה עוד שקלה הצטרפות לקבוצה בליגת אתנה, אך היום החליטה שאין טעם למשוך את הפרישה המסתמנת.

דורי, ששיחקה סמול פורוורד, עברה בלא מעט קבוצות, ביניהן מכבי אשדוד וא.ס רמת השרון בהן שימשה כקפטנית, עם אשדוד לקחה 3 תארים בשנתיים- דאבל וגביע. הפורוורדית הגיבה על הפרישה: "לפני שנתיים נפצעתי במהלך משחק פלייאוף וקרעתי את הרצועה הצולבת, פציעה קשה שממנה לא הצלחתי להשתקם ולמרות הניסיונות, הבנתי שאני לא יכולה לחזור לשחק כדורסל. במשך תקופה של 16 שנה כדורסל היה מרכז חיי. עברתי המון חוויות שילכו איתי לכל החיים ואני מרגישה שזכיתי לעסוק במה שאני אוהבת.

ההחלטה לפרוש באופן סופי נלקחה בלב כבד אך עם אופטימיות והתרגשות לקראת הפרק הבא בחיים שלי.
אני רוצה להודות לכל מי שהיה חלק מהקריירה שלי, לשחקניות, לצוותים המקצועיים והרפואיים, למאמנים והמאמנות, לאוהדים שעודדו אותי ובמיוחד למשפחה המדהימה שלי שהיו לצידי תמיד לאורך כל הדרך".