ניר כהן (מימין). עובר לחולון (מנהלת הליגה)
ג´פרסון מול ניר כהן, הערב (מנהלת הליגה) | צילום: מערכת ONE

הפועל עפולה אירחה הערב (שבת) את מכבי חיפה למשחק שפתח את משחקי המחזור התשיעי בליגת ווינר והובסה 81:57.            

חניכיו של אלי רבי הגיעו למשחק כשהם במקום השישי עם 4 ניצחונות ו-4 הפסדים ומנגד, החניכים של אבי אשכנזי הגיעו למשחק כשהם במקום הרביעי עם 14 נקודות. בחמשת המשחקים האחרונית הירוקים רשמו לעצמם רק ניצחונות וזה לא השתנה הערב.

הרבע הראשון עוד היה צמוד והסתיים ב-19:19. דנטמון והול פתחו נהדר את המשחק והריצו את חניכיו של רבי קדימה ומנגד, ריץ' וג'פסרון הצליחו לייצר עצירות בהגנה כדי לרדת בשיוויון.

אלא שמאותו רגע, הפועל עפולה נעלמה. תחילת הרבע השני עוד היתה מעט צמודה, אלא שאז ג'פרסון חימם מנועים ורץ פעם אחר פעם לסלים קלים בדרך ל-17 נקודות כבר במחצית הראשונה. עפולה נעצרה על 9 נקודות בלבד ברבע זה ולא הצליחו לחזור לעצמם גם בשלישי.

שוב 9 נקודות בלבד של העפולאים ברבע, שוב ג'פרסון בסיוע של ריץ', חג'ג' ומזרחי והמשחק נגמר לו עוד ברבע השלישי שנגמר ב-27 הפרש לירוקים. הרבע האחרון היה לפרוטוקול ובסיומו, חיפה משתווה למכבי תל אביב בפסגת ליגת ווינר עם 16 נקודות, אך הפרש סלים נחות. עפולה מנגד, הוסיפה לעצמה נקודה, אך תרצה לשכוח את המשחק במהרה.

טיילר וריץ´ עם אשכנזי (אמיר לוי)
טיילר וריץ´ עם אשכנזי, צמוד צמוד ברבע הראשון (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

מאמן המנצחת, אבי אשכנזי, אמר בסיום: "סה"כ אני חושב שעפולה קבוצה טובה, בטח בבית. ראינו את זה במשחקים שלהם נגד אשקלון ובני השרון. חשבתי שיהיה פה משחק צמוד עד הסוף, אבל מהרבע השני נתנו פה הצגה הגנתית. היינו מאוד אנרגטיים ומרוכזים והכרענו את המשחק".

המאמן הוסיף: "כשאנחנו במומנטום, באמת יש הבדלים גדולים. בסה"כ אני מרוצה מאיך שאנחנו נראים, ניצחון שישי ברציפות, אבל אני מודע לכך שיהיו גם תקופות פחות טובות, יהיו עוד ירידות וגם עפולה עוד ינצחו פה קבוצות".

מאמן עפולה, אלי רבי: "אני לוקח בחשבון שנפסיד משחקים, שחיפה חזקה מאיתנו, אבל אני מאוד מאוכזב מאיך שנראינו היום ומזה שסף השבירה שלנו מאוד נמוך, זה מציק לי. אני מקווה שנדע לעבוד על החוסן המנטלי שלנו. חיפה משחקת נהדר והשתלטה על המגרש. יכולנו לעשות יותר וחבל".

משה מזרחי, תרם את חלקו במשחק הריצה של חיפה (מנהלת הליגה) (ONE)
משה מזרחי, תרם את חלקו במשחק הריצה של חיפה (מנהלת הליגה) | צילום: מערכת ONE

רבע 1: שיוויון 19:19
הפועל עפולה התחילה עם: ג'סטין דנטמון, בי.ג'יי מקי, גור פורת, ג'ייקוב ג'אקס וניר כהן. חיפה פתחה עם: דרור חג'ג' ג'ייסון ריץ', משה מזרחי, דבון ג'פרסון ובן סטרונג.

דנטמון והול פתחו טוב את המשחק ועזרו לקבוצה האורחת לעלות ל-5:8. ריץ' וחג'ג' התעוררו אחרי פתיחה מהוססת והישוו ל-10:10, אבל עפולה שוב לקחה את היוזמה ועלתה ל-10:16 עם סל של ג'רמיין הול.

שני מהלכים ענקיים של ג'פרסון, גג מטורף בצד אחד ודאנק אדיר בצד השני, צימקו את הפער ל-16:15 שתי דקות לסיום הרבע. שלשה של ג'סי פלוט-רוסה סגרה את הרבע על שיוויון 19:19.

קוזי´קרו מדגים מה הוא חושב על הרבע האחרון (מנהלת הליגה)
קוזי´קרו מדגים מה הוא חושב על הרבע האחרון (מנהלת הליגה) | צילום: מערכת ONE

רבע 2: 28:41 למכבי חיפה


הרבע נפתח צמוד גם כן ושתי הקבוצות הידקו את ההגנות ומנעו נקודות קלות. ריץ' ודנטמון במהלכים טובים בשני הצדדים הצליחו לייצר נקודות יפות ו-5:39 לסיום הרבע, המשחק בשיוויון 25:25. חיפה נתקעה פעם נוספת בהגנת עפולה ומהצד השני, שלחו את עפולה לקו. חניכיו של רבי עם 5 מ-10 בלבד מהעונשין, מה שמנע מהם לפתוח הפרש והם עלו ליתרון 25:26 4 דקות לפני המחצית.

שני מהלכי הגנה טובים של ריץ' הריצו את חיפה קדימה. בפעם הראשונה מזרחי נשאר לבד בפינה כדי לצלוף שלשה ובפעם השניה, ריץ את ג'פרסון במהלך נהדר סיפקו עוד 2 קלות בדאנק של האחרון, 26:30 לחיפה וריצת 0:5. הירוקים השתלטו על המשחק והצליחו לייצר עוד עצירות בהגנה. חג'ג' חימם את הידית ותפר שלשה גדולה כדי להגדיל את הפער ל-8, 2:35 לסיום הרבע.

גם ג'פרסון הראה שיש לו יד מבחוץ ו-50 שניות לפני המחצית, נעמד חופשי מחוץ לקשת וצלף שלשה חלקה. 28:39 לחניכיו של אבי אשכנזי שבורחים לעפולאים. ג'פרסון קיבל תאבון וניסה עוד שלשה במהלך האחרון של הרבע אך החטיא, אלא שקוז'יקרו היה על הריבאונד כדי לעשות 28:41 במחצית.

רבע 3: 37:64 בטיול של חיפה בעפולה


דבון ג'פרסון פתח את הרבע השלישי בדיוק כמו שסיים את המחצית, עם סל. לפורוורד של חיפה יש כבר 17 נקודות. ההגנה של חיפה המשיכה לבלום את עפולה. ג'פרסון הוסיף עוד 4 משלו, חג'ג' שם 2 וזה כבר 30:49.

_OBJ

השליטה של הירוקים במשחק נמשכה וההפרש נשאר על ה-19 נקודות הבדל. בי ג'יי מקי חירב כל התקפה של העפולאים ואיבד 3 כדורים ברצף כדי לראות את חיפה עולה ל-20, 33:53. אלי רבי המשיך להזעיק פסקי זמן, מה שלא ממש עזר לקבוצה שלו שהחלה לראות גם את חג'ג' חוגג על חשבונם. 36:57 לאורחים, 2:16 לסיום הרבע השלישי.

רבע 4: 57:81 למכבי חיפה בסיום


עפולה פשוט לא קיימת. 39 נקודות אחרי 3 רבעים וקצת לחניכים של רבי מובילים את הירוקים ליתרון ענק. ריץ', קוז'קרו ובן דוד הריצו את חיפה ל-39:72 8 דקות לסיום המשחק, 33 הפרש.

המשחק נרדם לו וקשה להגיד שיש כדורסל בעפולה. חיפה העלתה את טיילר שלא ממש מצא את עצמו ועפולה מנגד נגסה מעט בהפרש, 5:30 לסיום, 43:74 לחיפה.

_OBJ

2:43 לסיום המשחק וזה שוב 30 הפרש. הירוקים שהעלו את כל הספסל שלהם ראו את רובי וחג'ג' ממשיכים להריץ את הקבוצה ומנגד, דנטמון הצליח בכמה מהלכים אישיים לצמצם, 51:77 לירוקים. עד הסיום, חניכיו של רבי בעיקר ניסו להימנע מקביעת שיא שלישי חדש בליגה, עלו ל-57 נקודות, חיפה הוסיפה עוד 4 משלה והמשחק נגמר ב-57:81 לירוקים שעולים למקום השני.