אבנר קופל בהגרלת ליגת ווינר (ONE)
אבנר קופל. ליגת הקיץ חוזרת | צילום: מערכת ONE

בימים אלה עובדת מנהלת הליגה על הקמתה של ליגת קיץ במודל של ה-NBA, שתתקיים בין ה-1 ל-5 באוגוסט באולם הביתי של מכבי ראשל"צ - בית מכבי.

בעבר ניסו בישראל לחקות את ה-NBA, ובהצלחה לא מבוטלת, עם ליגת הקיץ שהפעיל אריה מליניאק בשנות ה-80, אלא שמאז תחילת שנות התשעים לא זכינו לראות כאן משהו הדומה לליגת הקיץ הזאת, שמטרתה הייתה מתן הזדמנות לכישרונות צעירים.

הליגה המיועדת צפויה לכלול ארבע קבוצות, שסגליהן יורכבו משחקנים של ליגת העל והליגה הלאומית, כאשר כרגע יש היענות מאוד גדולה מצידם של השחקנים. את הקבוצות יאמנו עוזרי מאמנים מליגת העל ושמותיהן ייקבעו על-ידי הספונסרים שייתנו חסות לליגה.

בעלי גלבוע/גליל והגזבר של המנהלת, חיים אוחיון, אמר ל-ONE בתגובה: "זאת עוד יוזמה מבורכת של מנהלת הליגה, שיוצרת מוביליות לליגת העל והזדמנות לשחקנים צעירים להיחשף לטובת קבוצות הליגה בתקווה שהמהלך יהפוך למסורת שמהם יהנו גם השחקנים וגם הקבוצות".

גרייבס וג'ונסון עוזבים

 
שחקנה של הפועל חולון בעונה שעברה, אנטוניו גרייבס, לא יישאר באולם הפחים עונה נוספת ויחזור בעונה הבאה לליגה הטורקית, לאחר שחתם  בשורות באנביטספור. 

גרייבס (אלעד ירקון)
גרייבס (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

גרייבס (1.91,25), בוגר מכללת פיטסבורג מ-2007 (9.2 נקודות למשחק בעונה האחרונה), התחיל את הקריירה המקצוענית שלו לפני שנתיים בפו אורטז הצרפתית, במדיה רשם ממוצעים של 20 נקודות, 3.6 אסיסטים, ו-2.5 ריבאונדים. את העונה החולפת פתח בציבונה זאגרב הקרואטית אך שוחרר בעקבות בעיות כלכליות של האלופה הקרואטית. בחולון סבל גרייבס מעליות וירידות רבות כשהוא רושם ממוצעים של 10.6 נקודות ו-2.7 ריבאונדים למשחק.

זר נוסף ששיחק בעונה החולפת בישראל ויחזור בעונה הקרובה לטורקיה הוא הפורוורד האמריקני של מכבי ראשל"צ, דלרון ג'ונסון (2.06,29), שחקנה של מכבי ראשל"צ שחתם בקבוצת אליאגה.

דלרון ג´ונסון (שי לוי)
דלרון ג´ונסון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

ג'ונסון, שהיה מהזרים היותר משמעותיים בראשל"צ, נפצע בצורה קשה לקראת שלהי העונה והוחלף על-ידי דארל טאקר, שימשיך בקבוצה של אפי בירנבוים לעונה נוספת.