עפולה בכלא שאטה.
עפולה בכלא שאטה. "חוויה בלתי רגילה" (עודד עקיבא) | צילום: מערכת ONE

העולה החדשה לליגת העל בכדורסל, הפועל עפולה, הגיעה אתמול (שלישי) לביקור בכלא שטה במסגרת שבוע של סובלנות בכלא והמשך הפעילות של קבוצות ליגת העל למען הקהילה.

הביקור החל בפאנל בהנחיית מאמן הקבוצה, אלי רבי, ובו התקיים דיון מעמיק בין שחקני הקבוצה - גור פורת, אורי כהן מינץ, ניצן חנוכי, ניר כהן, ניב ברקוביץ'  ועוזר המאמן רועי פרל - עם קבוצת אסירים על ההתמודדות שלהם עם סובלנות אחד כלפי השני וכלפי היריב במשחקי כדורסל.

השחקנים הדגישו כי הסובלנות היא הבסיס להרמוניה ושיתוף פעולה במשחקי הקבוצה. רבי, שניהל את הפאנל במשך יותר משעה, זכה למחיאות כפיים סוערות מהאסירים שהודו לו ולשחקנים על הדברים שנאמרו.

לאחר הפאנל יצאו השחקנים למשחק מיוחד נגד נבחרת האסירים, שגילו יכולת טובה והיוו יריבים ראויים לשחקנים, שמצידם שיתפו פעולה ונהנו מכל רגע. בסיום המשחק הודה צוות החינוך של הכלא לשחקנים על הביקור.

השחקנים ציינו כי זו היתה מבחינתם חוויה בלתי רגילה שישמחו לחוות אותה שוב בעתיד. מנכ"ל הקבוצה, עודד עקיבא, שמגיע לביקור בכלא בפעם השנייה בשנים האחרונות, אמר כי מדובר בחוויה מעשירה הן לשחקנים והן לאסירים.

עקיבא ציין כי במסגרת העשייה למען הקהילה תמשיך הקבוצה בפעילות הכוללת ביקור בבתי ספר בעפולה ובסביבה וכן במוסדות ציבור כאלה ואחרים.

הפועל עפולה בכלא שאטה (עודד עקיבא) (ONE)
הפועל עפולה בכלא שאטה (עודד עקיבא) (ONE) | צילום: מערכת ONE

מפקד בית הסוהר, גנ"מ ראפת עותמאן, ברך את הקבוצה על הגעתה ותרומתה ועל כך שהספורט מהווה שחרור והפגת מתחים: "אנו מלמדים שיש התנהגות אלטרנטיבית לאלימות ולנהוג בסובלנות". 

אלי רבי התייחס לביקור שלו ושל השחקנים בכלא כשאמר ל-ONE: "אני חושב שכל נושא של חיבור הקשר עם הקהילה, הוא מאוד חשוב מעבר לפן המקצועי  וזה כבר שבוע שני ברציפות שאנחנו מקיימים פעילות כזאת. ביקרנו בבי"ס אלומות בעיר ובשבוע הבא נמשיך עם ביקור בבי"ח העמק. סך הכל היה מפגש מקסים ומעניין. זה לא מרתיע לפגוש אסירים. אין להם אינטרס לפגוע בנו והם קיבלו אותנו בחום".

על האווירה בקבוצה לאחר ההפסד לנהריה, ולקראת המשחק החשוב מול עירוני ר"ג, אמר רבי: "אנחנו לא מופתעים מההפסד, ולקחנו משחקים כאלה בחשבון. אנחנו מתייחסים לכל משחק כאילו זה גמר גביע. כל ניצחון עבורנו זו שמחה גדולה, ולקחנו בחשבון גם את ההפסדים, אבל אני מקווה שנחזור כמה שיותר מהר למסלול הניצחונות".