דרק שארפ. שחקן ענק נפרד מהפרקט (אמיר לוי)
דריק שארפ. האוהדים מעריכים (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בתוך כל ההמולה, חילופי המאמנים ובניית הסגל מחדש מתנחמים אוהדי מכבי תל אביב בהישארותו של הקפטן הוותיק, דרק שארפ, שממשיך לעונה מספר 15 שלו במדים הצהובים.

עוד מסיום העונה שעברה היה ברור ששארפ ימשיך לעונה נוספת ואחרונה במכבי כאשר גם המאמן החדש/ישן דיוויד בלאט הביע את רצונו לראות את הסמל ממשיך לחזק את מצבת הישראלים גם בעונה הקרובה אך מעל לכל רצו בשורות סגנית האלופה להעניק את הכבוד לשארפ לעת סיום הקריירה ולרצות את אלפי האוהדים שלא היו מוכנים להכיר באפשרות כי שארפ לא ימשיך לרוץ על הפרקט גם ב-2010/2011.

אוהדי הקבוצה היו נרגשים מאוד היום (ראשון) לאחר שהנהלת מכבי הודיעה באופן רשמי על המשך דרכו של שארפ במועדון כאשר יו"ר ארגון האולטראס, אילן השועל, דיבר בשם כל אוהדי הקבוצה כשאמר: "מכבי תל אביב עשתה את הדבר הכי חשוב לנו כאוהדים ויותר מזה אנחנו בטוחים שדריק הוא שחקן לגיטימי שייתן דקות ויסחוב את הקבוצה ביכולות המדהימות שלו ובמנהיגות".

מלחמות רבות לא היו צריכים אוהדי מכבי להפעיל בכדי לדאוג לכך שהקפטן יישאר במועדון אך לאורך תקופה ארוכה הם דאגו להבהיר להנהלה עת עמדתם בנושא כך שלא יהיה ספק לגבי הצורך בהארכת חוזהו של שארפ במועדון.

על כך אמר אילן השועל: "אנחנו רוצים להודות לכל הנהלת מכבי תל אביב על הרצון הגדול שגילו להשאיר את דרק וזה היה מתבקש שהסמל לא יעזוב וימשיך לעונה נוספת. דיברנו עם דרק והוא היה מאוד נרגש ושמח על כך שהוא ממשיך, הוא התרגש מאוד מזה שההנהלה לא וויתרה עליו והוא יודע שאנחנו עמדנו, ביקשנו ורצינו שהוא ימשיך, זה אחד הרגעים הכי מאושרים של כולנו והכי חשוב זה שבמכבי היתה תמימות דעים לגבי המשך דרכו במועדון".

אוהדי מכבי ת
אוהדי מכבי ת&"א . מעריכים את הקפטן הצהוב (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אוהדי הקבוצה הרבים ששוחחו עם שארפ חיברו עבורו משפט מיוחד שאף גרם לדמעות לזלוג מעיניו: "עבורנו מכבי זה דרק שארפ ודרק שארפ זה מכבי. העתיד שלך זו ההיסטוריה שלך וההיסטוריה של מכבי זה העתיד של דרק שארפ".

גם מאמן הקבוצה דייויד בלאט התבטא היום בנושא כשאמר: "ההחלטה שדרק ימשיך במכבי ת"א היתה אחת הקלות שהייתי צריך לקבל אי פעם, היה לי ברור שהוא חייב להשאר כאן. הוא אישיות שמסמלת את כל מה שאנחנו רוצים לראות משחקן וזה כולל יכולת, אופי, יציבות, המשכיות, ווינריות, אמביציה, זיקה למסורת ולסמל".

"לאורך כל השנים חשב דרק בראש ובראשונה על טובת הקבוצה ולעולם לא על עצמו, למרות שבאופן אישי הוא חתום על לא מעט מההצלחות הכי גדולות של המועדון. הוא אהוב על כולם - השחקנים, הצוות, ההנהלה והאוהדים - ואני בטוח שהוא יתרום לנו המון העונה גם על המגרש וגם מחוצה לו".

דייויד בלאט ודריק שארפ. &
דייויד בלאט ודריק שארפ: &" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דיווח בספרד: בריאן קאסוורת' מועמד למכבי תל אביב


על פי כלי התקשורת בספרד שחקנה של מנרסה הספרדית בעונה החולפת, בריאן קאסוורת', הוזכר כמועמד להגיע למכבי תל אביב, כאשר בספרד אף מתעקשים שהצהובים הביעו עניין גדול וינסו לצרפו לקבוצה בהקדם האפשרי.

הסנטר (26, 2.13) האמריקני יכול להשתלב בדיוק למשבצת בה מחפשת מכבי תל אביב להתחזק זאת לאחר שנודע כי ד'אור פישר לא ימשיך בקבוצה לעונה נוספת וכן לאחר שעתידו של הרכש החדש, ג'ף פוט עדין לא ידוע ובמכבי טרם החליטו האם להשאירו בקבוצה או להשאילו לעונת התבשלות אחת בקבוצה אחרת.