מכבי תל אביב לא עצרה אמש (ראשון) ברמזור האדום של גלבוע/גליל. אמנם הדרך לעבור אותו לא היתה קלה בכלל, אך בסופו של דבר אספו הצהובים שתי נקודות יקרות ועשו את הדרך חזרה הביתה עם ניצחון חשוב ומשמעותי.

עוד לפני פתיחת המשחק נשאלה השאלה המרכזית: מי מבין שתי הקבוצות, ששמרו עד כה על מאזן מושלם בליגה, תמשיך לשמור עליו גם בסיום המחזור החמישי ותבסס את עצמה בראש הטבלה. כמובן שרק קבוצה אחת חגגה בסיום, מכבי תל אביב, אבל כך או אחרת קיבלנו ערב מצוין של כדורסל, כן ירבו משחקים כאלה.

המארחים מגן נר פתחו טוב מאוד את המשחק והציגו כדורסל מצוין כמעט לכל אורכו, אך מספר דקות חלשות ומבולבלות ברבע הרביעי גרמו להם לשלם ביוקר ולאבד את המשחק. מול חניכיו של פיני גרשון מספיקות רק כמה טעויות קטנות כדי שפערי הרמות יבואו לידי ביטוי ואמש הצהובים הוכיחו זאת פעם נוספת.

יחד עם זאת, לאחר ארבעה משחקים בהם שייטה מכבי ת"א בקלילות לניצחון, הפעם היה זה משחק שוויוני ומעניין בו נאלצו הצהובים להזיע ולעבוד קשה בכדי לסיים בצד המנצח. בעוד שגלבוע נחלשה ברבע הרביעי, השחקנים של מכבי, בניצוחו של דיוויד בלות'נטאל, התעוררו והצליחו לפתוח פער נקודות סביר ממנו החניכים של עודד קטש כבר לא הצליחו לחזור.

הרבה קרדיט קיבל בלות'נטאל מחבריו ממאמנו על משחק מצוין, זאת לאחר שקלע רק ברבע האחרון 18 נקודות והוליך את קבוצתו לריצה של 0:10, שגם ניצחה למכבי את המשחק. גם לגיא פניני היה משחק טוב, בעיקר במחצית הראשונה, כשבסך הכל הוא סיים עם 19 נקודות.

גיא פניני. מהמצטיינים בניצחון על גליל (עמית מצפה)
גיא פניני. מהמצטיינים בניצחון על גליל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בסיום סיפר פניני ל-ONE על התחושות שלאחר המשחק: "אני מאוד שמח שניצחנו את גלבוע/גליל במגרש לא קל בכלל ובמשחק קשה מאוד. גליל הוכיחו במשחק וגם לפניו שהם משחקים כדורסל טוב ושאכן מגיע להם להיות במקום שבו הם נמצאים בליגה".

על המשחק הצמוד, שנמשך כמעט עד הסיום, הוסיף פניני: "היה לנו משחק בכלל לא קל כמעט בכל שלביו, אבל הכי חשוב זה שעברנו אותו. ידענו לנצח וחווינו עוד יום מוצלח של כדורסל. עכשיו אנחנו כבר מסתכלים קדימה עם הפנים למשחק מול מארוסי ביום חמישי".

בלות´נטאל (עמית מצפה)
בלות´נטאל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ביום חמישי תגיע מכבי למשחק מול מארוסי, הקבוצה החלשה ביותר בבית 3 עד כה, אחרי שני ניצחונות מרשימים, בבית על צסק"א ובחוץ בהארכה על רומא. במכבי יודעים כי עליהם לעבור את המשחק בבית בהצלחה, זאת למרות שמדובר ביריבה שמגיעה כדי להילחם על חייה, נוכח מצבה הקשה בבית.

הרכז הצעיר, גל מקל, שביקש בשבוע שעבר להשתחרר מהמועדון, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, צפוי לקבל תשובה סופית בהקדם ורק אז יידע באיזו קבוצה ישחק והיכן ימשיך את קצב ההתפתחות שלו מהעונה החולפת בגלבוע/גליל.            

_OBJ