רייס מול סניד. מפגש חוזר, הפעם בליגה (אמיר לוי)
רייס מול סניד. מפגש חוזר, הפעם בליגה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

המחזור ה-14 של ליגת העל בכדורסל יינעל הערב (שני) כשעירוני אשקלון תארח את בני השרון (20:00) בשיחזור של חצי גמר גביע המדינה מהשבוע שעבר.

שתי הקבוצות צמודות במרכז הטבלה ומחזיקות במאזן שלילי זהה של שישה ניצחונות לעומת שבעה הפסדים ואחרי תוצאות אמש, שתיהן חייבות את הניצחון בדחיפות אם ברצונן לשמור על סיכויים להשתחל לצמרת.

הקבוצה של דן שמיר הפסידה את גמר הגביע בצורה די כואבת ותצטרך לשכוח מהר מאוד את אירועי השבוע שעבר כי אשקלון ואריאל בית הלחמי יגיעו כדי לנקום בשרונים ובשמיר על ההדחה בשלב חצי גמר הגביע ביום שני שעבר ועל ההפסד הדרמטי בסיבוב הראשון.

הפורוורד-סנטר, שי ברוך, שהגיע לקבוצה בשבוע שעבר מקרית אתא מליגת המשנה יערוך בכורה במדי אשקלון, שתחסר במשחק את הגארד המתאזרח, קורי קאר, אשר שבר את רגלו בחצי גמר הגביע וייעדר למשך חמישה שבועות לפחות. הזר הנבחן, אוויס ווייאט, ישוחרר בסוף החודש ובית הלחמי ממשיך לחפש סנטר שיחזק את הקו הקדמי במקומו.

הרכז המוביל של אשקלון, מורן רוט, אמר ל-ONE לקראת המשחק: "זהו משחק מאוד גורלי עבורנו שיקבע אם אנחנו נתחיל להתקרב לצמרת או שניאבק עד לסיום העונה על מקום בפלייאוף העליון".

כץ מול רוט. יישאר בבני השרון? (אמיר לוי)
רוט מול כץ. (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בני השרון תגיע הרבה יותר עייפה מיריבתה ועם תחושת החמצה לא קלה אחרי ההפסד למכבי ת"א בגמר הגביע. מצד שני, הניצחון על אשקלון בחצי הגמר וההופעה המאוד מכובדת מול האלופה השאירו את השחקנים של שמיר עם טעם של עוד ורצון לתקן דרך משחקי הליגה. עד כה לא הצליחו השרונים לגלות יציבות ולפני פגרת הגביע הפסידו בבית לעפולה כך שמאוד מעניין יהיה לראות איזה בני השרון תופיע למשחק הערב.