עומאר סניד. יפתח את הארנק ובצדק (אמיר לוי)
עומאר סניד. יפתח את הארנק ובצדק (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

איגוד הכדורסל ממשיך במגמת הקנסות המחמירים, כאשר הפעם הנענשים הם עומאר סניד מעירוני אשקלון וניר כהן מהפועל עפולה.
 
השניים הועמדו לדין בפני בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל, לאחר שבמשחק בין קבוצותיהם, לפני כשבועיים, בו ניצחה עפולה בתוצאה 92:106, הורחקו השניים בעקבות קטטה שפרצה ביניהם. מעבר להרחקה האוטומטית ממשחק, שללא ספק לא שיפרה את סיכוייהן של עפולה ואשקלון לגבור על הפועל ירושלים ומכבי ת"א, הוטל על השניים קנס כספי.
 
סניד ייאלץ להיפרד מ-7,500 ש"ח, בנוסף להרחקה למשחק אחד על תנאי למשך שנה, בעוד שכהן נקנס בסכום קטן יותר, של 3,500 ש"ח.

שני השחקנים יחזרו לסגלי קבוצותיהם לקראת המחזור ה-9, שייערך בתחילת השבוע הבא.

כהן יחזור ישר לתוך האקשן, כאשר עפולה תארח את מכבי חיפה והקו הקדמי המצויין שלה, וינסה, יחד עם הרכש הטרי, הסנטר ג'ייקוב ג'אקס, וג'רמיין הול היציב, להפתיע את הירוקים ולצבור ניצחון חשוב נוסף בדרך לפלייאוף העליון.

אלי רבי (גיא בן זיו)
אלי רבי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

סניד, שחסרונו עבור אשקלון גדול אף יותר, ודאי שמח לשמוע שלא הורחק ממשחק נוסף. זאת, בשל העובדה שבמחזור הקרוב תתארח באשקלון הפועל ירושלים, קבוצתו הקודמת של הפאוור פורוורד הוותיק, שוודאי ירצה להוכיח למאמן, גיא גודס, וליו"ר, דני קליין, כי טעו בכך שויתרו עליו במהלך הקיץ החולף.

זוהי איננה הפעם הראשונה שבה שחקן אשקלון מועמד לדין, כאשר קדם לסניד הפורוורד, ג'יימי באקסטר, שהתקוטט עם מרקו קילינגסוורת' מברק נתניה, ונאלץ לשלם על כך ביוקר ולהיפרד מ-8,000 ש"ח. 

סניד עם אוהדי אשקלון. רוצה להוכיח כמה דברים לאקסית (קובי אליהו)
סניד עם אוהדי אשקלון. רוצה להוכיח כמה דברים לאקסית (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

באותו המקרה גם הגבוה הנתנייתי המצויין נענש בקנס כספי, ובנוסף אל השניים, גם קוקי בלצ'ר ודיז'ון תומפסון נקנסו בעקבות קטטת האגרופים במשחק בין בני השרון להפועל ירושלים במחזור הרביעי של הליגה.