בני משפחה, חברים ואוהדים עלו הבוקר (שני) לקברו של מוני פנאן ז"ל, מנהל מכבי ת"א לשעבר ששם קץ לחייו - עם תום 7 ימי האבל. מי שהגיעו לטקס הבוקר בבית העלמין בקרית שאול היו אנשי וראשי מכבי ת"א, שלא נכחו בהלוויה לפני שבוע.

בין אלו שהגיעו בשעות הבוקר היו יו"ר המועדון, שמעון מזרחי, מנהל המשק, שהיה קרוב מאוד לפנאן, עמי ביטון וכן מנהל הקבוצה גור שלף והקפטן דריק שארפ. כל המבקרים שמרו על שתיקה רועמת וניחמו את משפחתו של מוני.

גם כדורסלן העבר של הקבוצה, נדב הנפלד יחד עם מאמן בני השרון, דן שמיר, ששימש בעבר כעוזר מאמן במועדון הצהוב ומאמן נבחרת ישראל ומאמנה בעבר של מכבי, צביקה שרף, הגיעו לקבר.

למרות השבוע הסוער שעבר על הספורט הישראלי בכלל ועל משפחת פנאן בפרט, מה שבלט יותר מהכל היה השקט בבית העלמין והרצון של משפחתו של המנהל המיתולוגי להיפרד, שוב, מיקירם.

נראה כי ההלם והתדהמה על מותו של פנאן עדיין אוחז באשתו שרון ובילדיו רגב ולירון שהגיעו לבית העלמין, מלווים בבני משפחה רבים.

כזכור, פנאן התאבד בתלייה בביתו שבתל-אביב, אנשי מד"א שהגיעו למקום, לא הצליחו לייצב את מצבו ורופא שנכח בבית נאלץ לקבוע את מותו.

שמעון מזרחי ולירון פנאן (אמיר לוי)
שמעון מזרחי ולירון פנאן בבית העלמין (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אנשי מכבי ת"א נעדרו מהלוויה, שאליה הגיעו אלפים, מאחר שהקבוצה נכחה באותה העת בארה"ב, שם ערכה משחקי ראווה מול הלוס-אנג'לס קליפרס והניו-יורק ניקס.

לירון פנאן ועמי ביטון (אמיר לוי)
לירון פנאן ועמי ביטון (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על רקע הפרסומים על מעורבותו הכלכלית, לכאורה, של פנאן עם שחקנים במכבי תל אביב, מאמנים בכירים, שופטים, שחקנים מעולם הכדורגל וגם בעלי תפקידים ושחקנים בקבוצות אחרות, בני משפחתו של מי ששירת את המועדון הצהוב במשך עשרות שנים כבר יודעת שלאחר העליה לקבר, היא תאלץ לספק את התשובות הקשות ולהתמודד עם הנושים הרבים.

זר לזכרו של פנאן (אמיר לוי)
זר לזכרו של פנאן (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

ימים לא קלים עוברים על ראשי הקבוצה בעקבות הפרשה. חוקרי מס ההכנסה פשוט על משרדי האגודה הנמצאים ברחוב הירקון בתל אביב כדי לנסות ולראות האם ניתן להגיע לחקר האמת דרך המועדון.

שמעון מזרחי (אמיר לוי)
שמעון מזרחי (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

חוקרי המס יצאו אחרי כמה שעות ממשרדי המועדון עם מספר ארגזים ובהם מסמכים רבים. החוקרים יעברו על המסמכים כדי לבדוק האם ניתן למצוא שחקנים או אנשים נוספים שהשקיעו את כספם אצל פנאן והעלימו מיסים.

דריק שארפ (אמיר לוי)
דריק שארפ (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אנשי מכבי כמובן הופתעו מהפשיטה על המשרדים אבל לא נבהלו ומסרו כי אין להם דבר להסתיר והם עובדים בשקיפות מלאה. החקירה מן הסתם תימשך גם בימים הקרובים.

צביקה שרף עם שמעון מזרחי. האחד כבר נחקר, השני צפוי להיחקר בקרוב (א
שמעון מזרחי וצביקה שרף (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE
נדב הנפלד היום בבית העלמין בקרית שאול (אמיר לוי)
נדב הנפלד (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE