מאמן מכבי תל-אביב, דייויד בלאט, המריא הבוקר (שני) לרוסיה על מנת לפתוח באימוני הנבחרת המקומית לקראת קמפיין אליפות העולם. בלאט אמנם לא נמצא בישראל אך כבר עובד במרץ על בניית הקבוצה לעונה הבאה כאשר מדי יום מתווספים שמרות רבים אל רשימת המועמדים.

אמש עלו באתרי אינטרנט ביוון דיווחים שונים לפיהם מעוניינים הצהובים בשחקנה של מארוסי בעונה החולפת, ג'אמון לוקאס גורדון, אך בעקבות הפרסומים הרבים עלו גם דרישותיו של השחקן, מה שעשוי לטרפד בסופו של דבר את עסקת העברתו למכבי תל-אביב.

בלאט, שזה עתה סיים חוזה באריס סלוניקי ואף היה צפוי להמשיך בקבוצה אילולא הגיעה פנייתם של ראשי מכבי, מכיר את הליגה היוונית היטב ובמהלך תקופת האימון שלו שם אף התרשם באופן אישי ומקצועי מלא מעט שחקנים וביניהם גם לוקאס.

היום נודע כי אל מחברת השמות הגדולה מתווסף גם שחקן זאדאר הקרואטית, רוק סטיפצ'ביץ' (24, 1.83) שנמצא על הכוונת של הצהובים אך טרם נעשתה פניה רשמית אליו בניסיון לצרפו לקבוצה בעונה הבאה. סטיפצ'ביץ' העמיד בעונה החולפת ממוצעים לא רעים כאשר בליגה הקרואטית קלע בממוצע 16.1, לקח 2.7 ריבאונדים וחילק 4 אסיסטים. ביורוקאפ קלע 11.5 נקודות בממוצע למשחק, לקח 2 ריבאונדים, חילק 3.8 אסיסטים וכן קלע 13 נקודות בממוצע בליגה האדריאטית, לקח 1.6 ריבאונדים ומסר 3.9 אסיסטים למשחק.

בלאט ושארפ. נגד מי ישחקו? (דרור עינב)
בלאט. עובד במרץ על העונה הבאה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גם בגזרת הישראלים נמשכות השיחות עם המועמדים לשוב לקבוצה וביניהם טל בורשטין ויותם הלפרין, שנמצאים חזק על הכוונת של מכבי לעיבוי מצבת הישראלים ואף ישנה סבירות גבוהה מאוד שאכן יצטרפו לבסוף.

צוות האימון עדיין לא סגור


המאמן הטרי של הצהובים המריא לרוסיה מבלי שסגר את צוות האימון שלו לעונה הבאה כאשר היחיד שימשיך בוודאות הוא עוזר המאמן השני, אבי אבן, שנמצא במערכת כבר מספר שנים וראשי המועדון מעוניינים לראותו ממשיך גם בעונות הבאות.

בלאט מצדו מעוניין להביא עמו את אנשי אמונו לקבוצה כאשר בראשם נמצא דן שמיר, אשר מחזיק בחוזה לשתי עונות נוספות בקבוצתו מה שעשוי בסופו של דבר לטפרד את המהלך בשל הפיצויים שתאלץ מכבי לשלם לבני השרון בגין עזיבתו.

שמיר (שי לוי)
שמיר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עוד לפני חתימתו של בלאט נודע כי המחלוקת בינו לבין בעלי הקבוצה סבבה בעיקר סביב דמותו של עוזר המאמן וגם כעת נותר הנושא על סדר היום כאשר בקבוצה מקווים שבימים הקרובים יוכלו לסגור סופית את עניין עוזר המאמן והצוות המקצועי על מנת שיוכלו להתעסק אך ורק בבניית סגל השחקנים שירוצו על הפרקט בעונה הבאה.

מלבד העיסוק בצד המקצועי מקווים במכבי להחזיר את אמונו של העם בקבוצה מה שיבוא לידי ביטוי בעיקר בקצב מכירת המינויים לעונה הבאה. במועדון יצאו במבצע מכירות מוקדם לפיו כל מחזיקי המנויים מהשנה שעברה יוכלו להנות מ-10% הנחה בשבועיים הקרובים ולשריין לעצמם מקום בנוקיה בעונת 2010/2011. בעוד כחודש בדיוק תסתיים אפשרות חידוש המנוי ושמירת המקום בהיכל, כך שהמקומות יהיו פנויים לרכישה על ידי מנויים חדשים.י