טוני גפני מול האנטר. בדרך החוצה (גיא בן זיו)
טוני גפני מול האנטר. בדרך החוצה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בבירה עדיין מתלבטים. הפועל ירושלים ביקשה משלושת שחקניה הזרים מהעונה החולפת, טריי סימונס, דיז'ון תומפסון וברנדון האנטר, דחייה של מספר ימים במועד האחרון למימוש האופציה של הקבוצה עליהם לעונה נוספת.

עפ"י מקורבים למאמן, עודד קטש, הוא היה מאוד מעוניין לראות את תומפסון בקבוצתו בעונה הבאה. לגבי סימונס הוא מתלבט, וזאת למרות היכולת הבינונית שהציג הגארד בעונה החולפת.

מאמנם של האדומים היה זה שנתן לסימונס את ההזדמנות הראשונה בארץ, לפני ארבע עונות בגליל, והוא מאמין שהוא מסוגל להוציא ממנו יכולת יותר גבוהה.

לגבי האנטר, למרות שביקשו גם מסוכנו הארכה נוספת ותלו אותה בהתלבטות בנוגע לשכרו, שאמור להיות גבוה ביותר בעונה הבאה, ל-ONE נודע שהסיכוי שהוא ימשיך במועדון קלוש, גם במידה ויסכים להפחתה בשכרו.

קטש מעוניין לבחון מועמדים אחרים לעמדה ויחפש שחקן מסוג אחר, שיתאים לשיטת המשחק שלו.

בגזרת הישראלים קצת יותר מעניין. הקפטן, יובל נעימי, מושך את התעניינותן של מספר קבוצות מאירופה, וזאת בשל היכולת הטובה שהציג במשחקי היורוקאפ בעונה החולפת, כאשר רשם ממוצעים של 11 נקודות ו-4.3 אסיסטים, שהציבו אותו במקום הרביעי בכל המפעל בקטגוריה זו.

טרי סימונס. דרבי פרטי (דרור עינב)
טרי סימונס מול סוואן. קשט מאמין בו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

חרף התעניינות זו, מקורבים לקבוצה העריכו כי נעימי לא יבקש שחרור לאירופה. הוא רוצה להמשיך במועדון הבית שלו ובעיקר לשחק תחת קטש, אותו הוא מעריץ עוד מימיו כשחקן.

שיקול דומה מוליך את יוגב אוחיון, שמבוקש אף הוא באירופה (ואף מחזיק בסעיף שחרור), אבל חושב שהמאמן החדש יתרום להתפתחותו כשחקן.

בקבוצה קיים רצון להחתים גבוה ישראלי נוסף, כאשר לאחר הצטרפותו של אלישי כדיר למכבי תל אביב, האופציות שעומדות לרשות הקבוצה הן עידו קוז'יקרו וליאור חכמון. בבירה מעט נרתעים מהשכר הגבוה שהסנטר הוותיק של מכבי חיפה אמור לדרוש, ושוקלים לפנות לחכמון הצעיר.

קוז´יקרו ומשה מזרחי מודים לקהל (עמית מצפה)
קוז´יקרו. בקבוצה חוששים משכרו הגבוה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בכל אופן, לא צפויות התפתחויות קריטיות בימים הקרובים, וזאת לאור העובדה שקטש מתחתן ביום חמישי הקרוב עם בחירת לבו. ההערכה היא כי לאחר החתונה, יעלו הילוך ויבצעו מספר מהלכים מהירים.