שחקני גלבוע/גליל בדרך ליורוליג? (קובי אליהו)
שחקני גלבוע/גליל בדרך ליורוליג? (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בימים האחרונים מתקיימות בדיקות של הנהלת היורוליג בתאום עם מנהלת ליגת העל, לגבי יכולותיה הטכניות והלוגיסטיות של אלופת המדינה, גלבוע\גליל, לשחק במוקדמות היורוליג בעונה הקרובה.

בדיקות אלו אינן מעידות על כך שאלופת המדינה צפויה לשחק במפעל האירופי הבכיר והנושא הובהר לראשי הקבוצה. בכל מקרה, אם גלבוע\גליל תשחק במוקדמות היורוליג ובהמשך בעונה הסדירה שלה, זה יהיה אך ורק בהיכל נוקיה, היחיד שמתאים לארח משחקים מסוג זה נכון להיום ובהתאם לכך ראשי גלבוע\גליל מקיימים את בדיקותיהם.

יו"ר גלבוע, ירון אוחיון, אישר ל-ONE את הידיעה ואמר: "זה נכון שאנחנו שוקלים להשתתף ביורוליג. קיבלנו פנייה מהיול"ב דרך מנהלת הליגה על אפשרות להשתתפות במוקדמות היורוליג ואנחנו צריכים לתת תשובה סופית עד מחר בצהריים. המגמה היא חיובית ואנחנו שוקלים את זה בחיוב רב".

מקרה והגלבוע אכן תשתתף במוקדמות היורוליג ולא תצליח להגיע לשלב הבתים, תשחק הקבוצה ביורוקאפ, המפעל השני בחשיבותו באירופה, שכן כל קבוצה שתודח משלב המוקדמות של היורוליג תעפיל אוטומטי לשלב הבתים של היורוקאפ.

סוואן ואוחיון חוגגים אליפות. ישחקו ביורוליג? (דרור עינב)
סוואן ואוחיון חוגגים אליפות. ישחקו ביורוליג? (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הגלבוע מינתה בשבוע שעבר את ליאור ליובין למאמנה במקומו של עודד קטש כאשר מי שצפוי להיות עוזרו של ליובין הוא ברק פלג, שעדיין מתלבט אם לפרוש ממשחק פעיל כדי להצטרף לצוות המקצועי בגלבוע.