יוגב אוחיון. שמח על היכולת הטובה (אמיר לוי)
יוגב אוחיון. שמח על היכולת הטובה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

סיום סיבוב המשחקים הראשון של ליגת ווינר הולך ומתקרב, כאשר שלושה מחזורים בלבד נותרו עד להשלמתו, אבל בהפועל ירושלים העניינים רק מתחילים להתחמם. 

הגרלת המשחקים סידרה לירושלמים התמודדויות עם שלוש יריבות חזקות, בדמותן של עירוני אשקלון, מכבי ת"א ומכבי חיפה, כאשר שני המשחקים הראשונים ברשימה, ישוחקו בחוץ, בשניים מהאולמות הקשים בליגה.

סדרת המשחקים הקשה, שתיקטע באמצעה לטובת פגרה, במהלכה ישוחקו משחקי הגביע, ובמקרה של ירושלים, גם שני משחקי ההכרעה באירופה, תחל ביום ראשון הקרוב, כאשר האדומים יגיעו לאשקלון.

חרף התבוסה שחטפו באמצע השבוע בזאדאר (69:86 לקרואטים), האווירה בקבוצה ממשיכה להיות אופטימית ולפחות לגבי הליגה, יש תחושה שדברים מתחילים להתחבר ושחקנים מוצאים את מקומם.

אחד מאותם שחקנים, שהתקשה להציג את יכולתו האמיתית בתחילת העונה, וכעת מנהל את המשחק הירושלמי ביד רמה (לפחות בדקות בהן הוא נמצא על המגרש), הוא יוגב אוחיון.

הרכז הצעיר, שהגיע בקיץ האחרון לבירה לאחר עונה בינונית בעירוני נהריה, החל לפרוח דווקא לאחר צירופו של פו ג'טר לקו האחורי. אם בארבעת משחקי הליגה הראשונים, רשם אוחיון רק 13.7 דקות למשחק, במהלכן קלע 4.2 נקודות ומסר מעט יותר מאסיסט, הרי שמאז הצטרפותו של הגארד האמריקאי, יחד עם שובו של אלמנט הביטחון במשחק, שאפיין אותו בשנים קודמות, התמונה השתנתה לחלוטין.

אוחיון עולה לפרקט ל-22 דקות בכל ערב, תורם 11.7 נקודות ו-3 אסיסטים ומציג גם שיפור חד במשחק ההגנה, שמתבטא גם בסטטיסטיקה, עם 2 חטיפות בממוצע למשחק, וגם בקשיים שחווים הגארדים עליהם הוא מופקד בשמירה.

אוחיון הוא טיפוס צנוע מאוד, אחד שתמיד מעדיף לפרגן למועדון ולסובבים אותו, כך שעל השיפור ביכולת האישית לא תשמעו ממנו הרבה. את העבודה הזאת הוא עושה לאט וביסודיות, עוד מהקיץ, במהלכו התאמן ימים על גבי ימים על זריקות מחצי מרחק.

על השינוי ביכולת של הקבוצה, הוא דווקא שמח לספר: "אנחנו קבוצה טובה והראינו את זה עוד בגביע ווינר, שאנחנו יכולים לשחק ברמות הגבוהות", אמר אוחיון והסביר: "זה תלוי בנו, איך אנחנו מגיעים למשחק ואיך אנחנו רוצים לשחק באותו הערב, ואני שמח שאנחנו נראים במחזורים האחרונים כמו קבוצה ששואפת להגיע עד הסוף".

מבחינתו של אוחיון, מדובר בסה"כ בהמשכו של תהליך: "לא התביישנו לומר בתחילת העונה שזה מועדון עם היסטוריה ורקורד, שנבנה לפיינל פור בכל שנה, ומבחינת האוהדים ההנהלה והשחקנים, כולם רוצים להגיע לפיינל פור עם הקבוצה. אני חושב שמבחינתנו זו כותרת עוד מתחילת העונה, ואנחנו מאמינים בעצמנו".