מקדונלד במכבי.
מקדונלד במכבי. "לא ציפיתי שמוני יתאבד" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

פרשת "הבנק של פנאן" ממשיכה להכות גלים, ולא רק בישראל. בארץ אנחנו רואים אושיות ספורט מתושאלות במס הכנסה, בארה"ב בחרו לראיין בנושא את אריאל מקדונלד.

מקדונלד הוביל את מכבי במשך 3 שנים (99/00-01/02), וזכה עמה בסופרוליג וב-3 אליפויות בארץ. הרכז האמריקני שיחק בקבוצה כשפנאן היה מנהל ובעיתוני מיניאפוליס, שם הוא גר, שאלו אותו אם הוא ידע על כך.

"זו הפתעה גדולה כי לא ידעתי שיש עליו כל כך הרבה לחץ, נפשי וכלכלי", אמר מקדונלד בן ה-37, שכרגע מתעסק בהשקעות נדל"ניות ובהשכרת בתים באזור מגוריו.

"ממש קשה לבטא זאת במילים, כי אף אחד לא ציפה שהוא יעשה דבר כזה. זה לגמרי בלתי צפוי", הוסיף מקדונלד ואז גם ניאות להבהיר את מה שהוא ידע בנושא ואת מעורבותו האישית.

"הוא עשה כמה דברים מהצד, הציע עזרה כלכלית לכמה שחקנים מהקבוצה. גם אני עשיתי את זה לזמן קצר, אבל לקחתי את הכסף שלי כשעזבתי את הקבוצה. הוא התעסק באיזה תוכנית השקעות, אבל ברגע שרצית את הכסף שלך, הוא נתן לך אותו חזרה".

מוני פנאן. &
פנאן (יעל מרגלית) | צילום: מערכת ONE

ומה לגבי העתיד האישי שלו? אמנם בן 37, אבל מקדונלד מצפה לחזור לשחק עוד השנה, לאחר שבשנה שעברה שיחק בדינמו מוסקבה הרוסית: "העונה רק התחילה וכנראה שבאזור נובמבר או חג המולד קבוצות יחפשו לעשות שינויים, אז אני מחכה לזה". מישהו רוצה מחליף לויזנייבסקי?