ג´ף פוט. עשוי לצבור ניסיון תחת דרוקר (GettyImages)
פוט (משמאל). מגיע למכבי כהשקעה לעתיד (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

מכבי תל-אביב לא עוצרת: הצהובים החתימו היום (שישי) את שחקן מכללת קורנל, ג'ף פוט (22, 2.12), לשלוש השנים הקרובות, זאת לאחר משא ומתן קצר ומתוך מחשבה לעתיד. השחקן הצעיר שיגיע לנוקיה על תקן השקעה עתידית, הוא הרכש השלישי של סגנית האלופה במהלך הפגרה אחרי טל בורשטיין ואלישי כדיר..

השחקן עצמו ניחן ביכולת פיזית טובה מאוד ובנוכחות בצבע וכן יכולת משחק עם הגב לסל ונחשב לחוסם טוב. אוניברסיטת קורנל, בה שיחק פוט, נחשבת לאחת מהאוניברסיטאות היוקרתיות ביותר בארצות הברית.

ב-2005 שיחק פוט באוניברסיטת סנט בונאוונטור וכעבור שנה וחצי עבר לקורנל הגדולה, שם השתלב במהירות וסיים את העונה הראשונה בשורותיה עם 7.9 נקודות בממוצע למשחק וכן 6.3 ריבאונדים. בעונתו השניה השתפרו ממוצעיו כאשר קלע 11.8 ולקח 7.2 ריבאונדים בממוצע למשחק.

בעונה האחרונה היה פוט לאחד מהשחקנים הבולטים בשורות קורנל ועמיד ממוצעים טובים יותר מהעונות הקודמות כאשר את העונה סיים עם 12.3 נקודות בממוצע למשחק שאליהן התווספו 8.1 ריבאונדים, 2.3 אסיסטים ו-1.9 חסימות.

לא בטוח האם שחקן שכזה הוא בדיוק מה שמכבי חיפשה לשם חיזוק, בעיקר לאור העובדה שעמדת הגבוה היא העמדה החשובה לה מכל לאחר העונה האחרונה, אך דייויד בלאט כבר חושב לעתיד וייאלץ להחתים גבוה נוסף על מנת שקבוצתו תוכל לרשום עונה טובה בזירות השונות.

דייויד בלאט ודריק שארפ. &
מסיבת העיתונאים של מכבי ת&"א (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

השחקן עצמו עשוי להעמיד עצמו לבחירה בדראפט ה-NBA הקרוב, שייערך ביום חמישי במדיסון סקוור גארדן, אך הסיכויים שייבחר קלושים ביותר בגלל שכרגע הוא אינו מתאים לליגה הטובה בעולם ואת טבילת האש הראשונה שלו יצטרף לעשות בקבוצה מקצוענית באירופה. כרגע קיים סיכוי גבוה מאוד שהצהובים ישאילו אותו לעונה אחת על מנת שישתפשף ולא יהווה מכשול, אך הפרטים הללו ידונו בהמשך.

במכבי תל-אביב אמרו היום ל-ONE: "דייויד בלאט הוא מאמן שבונה לעתיד, הוא חושב שפוט מתאים כהשקעה עתידית, אנחנו שמים להמשיך את הבנייה של הקבוצה לעונה הבאה ומקווים שפוט יעלה על הציפיות ואולי נצמיח כאן דור חדש של שחקנים איכותיים וטובים שיחזירו את ההשקעה".

פרקינס מול כדיר (קובי אליהו)
פרקינס מול כדיר (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE