מוני פנאן. זינגל:
מוני פנאן. זינגל: "טוב שפתחו בחקירה" | צילום: מערכת ONE

עו"ד משה זינגל, המקורב למשפחת פנאן, מונה אחה"צ (שלישי) למנהל עיזבונו של מוני פנאן ז"ל, בהתאם לבקשת המשפחה. אמנם טרם אושר סופית מינויו, אך לדברי זינגל, האישור הוא בגדר פורמליות שתוסדר עד מחר, לכל המאוחר.

עו"ד זינגל סיפר ל-ONE על אופן הטיפול בעיזבון של מנהלה לשעבר של מכבי ת"א: "קודם כל, יש לאתר מסמכים וניירת שקשורים לעבודתו של מוני. אם ישנם כאלה, אני מאמין שניתן יהיה למצוא אותם. הדבר השני והחשוב יותר הוא חקירה בינלאומית של משרד עם יכולות בכל העולם. המסמכים יוכלו לסייע בזה, אבל בינתיים צריך להתחיל עם מה שיש וזה אפס".

"אין משמעות רבה לכך שמוני לא השאיר צוואה מבחינת הטיפול בעיזבון", המשיך זינגל, "האינטרס שלי הוא לשמור על המשפחה והנושים. באנלוגיה אפשר להשוות את זה לכונס נכסים. אני בתפקיד של פקיד בית משפט, אני מעדיף רק את טובת העיזבון והנושים כמובן".

זינגל הוסיף: "הנושים עדיין לא פנו אלי, אני מניח שזה יקרה בקרוב. יכול להיות שאנשים שיותר קרובים למוני ייתנו לי רמזים לפה ולשם, כי בענייניו הכלכליים הוא לא שיתף איש. הוא פעל וניהל הכל בעצמו, כמו זאב בודד ללא להקה".

חוקרי המס עוזבים עם ארגזים (רועי גלדסטון)
חוקרי המס עוזבים עם ארגזים (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

על החקירה שפתחה רשות המסים בשבוע האחרון אמר זינגל: "טוב שפתחו בחקירה, אני מניח שבקרוב ייצרו איתי קשר. אין לי קשר ישיר לכך, אך רשות המסים היא גוף ממשלתי וצריך לתת לה גיבוי ולסייע בידה. צריך לתת להם את כל המידע ואני כמובן אתן להם הכל".