דימרקו ג´ונסון. שוחרר בעקבות יכולת מאכזבת
דמרקו ג´ונסון, ישחק בעפולה או לא? | צילום: מערכת ONE

ליגת העל בכדורסל עברה עד כה בסה"כ ארבעה מחזורים אבל כבר עכשיו מתכננות חלק מקבוצות ליגת העל שינויים בסגל לקראת ההמשך.

רק לפני יומיים הודיעה עירוני נהריה לסנטר האמריקני הוותיק, דמרקו ג'ונסון, על שחרורו מהקבוצה וכבר באותו היום נחתה על שולחן סוכנו הצעה מכיוונה של העולה החדשה, עירוני עפולה, המחפשת חיזוק לקו הקדמי.

עפולה רוצה לראות את הסנטר בן ה-34 לובש את מדיה האדומים כבר ביום ראשון הקרוב בזיסמן במשחק התחתית הסופר-חשוב מול עירוני ר"ג. אולם בנהריה, שגברה על עפולה בחוץ במחזור האחרון 83:91, לא מתכוונים לשחרר את ג'ונסון ,אלא רק לאחר המשחק שלהם ביום ראשון מול עירוני אשקלון.

ל-ONE נודע שהסנטר עצמו חפץ לעזוב את נהריה במהירות האפשרית ולעבור לעפולה לאחר שכבר סיכם את תנאיו הכספיים במועדון מהעמק. יו"ר עירוני נהריה, אבי סבג, אמר בנושא: "דמרקו ג'ונסון ישוחרר מנהריה רק לאחר המשחק ביום ראשון. הודעתי לסוכנו על זה ושום לחץ כזה או אחר לא תגרום לי לשנות את החלטתי".

עודד עקיבא, מנהלה של העולה החדשה מעפולה אמר בתגובה לדבריו של סבג: "במהלך 48 השעות האחרונות, מהרגע שהתפרסמה בתקשורת הידיעה על שיחרורו של דמרקו מנהריה, נוצר קשר עם סוכנו של השחקן, יורם יחיאלי, וניתנה הצעה להביא את השחקן לעפולה".

ג´ינו. ברחו לעפולה (אמיר לוי)
ג´ינו. רוצה את ג´ונסון לעוד משחק אחד (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

"ההצעה הזאת התייחסה לאפשרות שכבר היום הוא יצטרף לאימוני הקבוצה לקראת המשחק ביום ראשון בר"ג. במידה והשחקן לא יוכל להצטרף הערב לאימוני הקבוצה, ההצעה שניתנה יורדת מהפרק".

האמריקני (34, 2.05), בוגר מכללת שרלוט-צפון קרוליינה והבחירה מספר 28 בדראפט 98 של ה-NBA (ע"י הניקס), נחשב לשם מוכר מאוד בכדורסל האירופי והעולמי.

אלי רבי, עפולה לא תחכה יותר מידי לסנטר (אלעד ירקון)
אלי רבי, עפולה לא תחכה יותר מידי לסנטר (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

ב-11 המשחקים בעונה שעברה בראשל"צ רשם ממוצעים של  18.8 נקודות ו-7.3 ריבאונדים ב-34 דקות למשחק. את העונה סיים שחקן הפנים במקום השני ברשימת קלעי הליגה, ובמקום השביעי ברשימת הריבאונדרים.

בנהריה לעומת זאת, לא הצליח לשחזר את מספריו מהעונה שעברה ולאחר הצטיינותו של הסנטר הצעיר, שון טגארט, החליטו בקבוצה הצפונית לשחררו. בארבעת משחקיו העונה בנהריה, העמיד ג'ונסון ממוצעים של 8 נקודות ו- 3.5 ריבאונדים, ב-24 דקות למשחק