פינקני. השיפור הוא תהליך טבעי לטענתו (דרור עינב)
פינקני. השיפור הוא תהליך טבעי לטענתו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הפועל ירושלים נערכת לקראת משחק הליגה מול הפועל חולון, וצופה בעניין רב במסע הרכש של היריבה, שנמשך ללא הפסק מאז הצטרפותו של מיקי דורסמן לקבוצה בתפקיד המאמן. רק השבוע החתים דורסמן את ארז מרקוביץ', ששוחרר ממכבי ראשון לציון, ובכך עיבה מאוד את הקו הקדמי שלו.

בירושלים דווקא שמחים להיפגש עם קבוצה בעלת קו קדמי קשוח, המונהג על-ידי ג'ון תומאס וסאשה ברטיץ' המצויינים, שנתמכים בידי יוני ניר ומרקוביץ'. בבירה יודעים שמדובר בהכנה טובה לקראת משחק היורוקאפ החשוב, שייערך ביום שלישי הקרוב במלחה מול קאזאן הרוסית.

בקבוצה היו מרוצים השבוע מהשיפור שניכר ביכולתם של השחקנים ממשחק למשחק, ובעיקר מהעובדה שבאופן די עקבי, בכל משחק שחקן אחר מתעלה ומפתיע.

בפעם האחרונה היה זה קווין פינקני, שסיים עם 15 נקודות, והאדומים הופתעו לטובה מכך שהשחקן חזר לעצמו, ובזמן כל כך קריטי, לפני המשחקים החשובים בזירה האירופאית.

"קווין בהחלט יכול לעזור לנו הרבה בהמשך", אמר שחקן הקבוצה, דיז'ון תומפסון, "אני באמת חושב שהמחלה שלו וההיעדרות שלאחריה, מאוד פגעו בקצב שלו, ועכשיו הוא חזר לעניינים. אני בטוח שהוא יעזור לנו גם ביורוקאפ וגם בליגה, ואנחנו בלי ספק זקוקים לעזרה הזאת".

דיז´ון תומפסון (גיא בן זיו)
דיז´ון תומפסון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

פינקני, שמעמיד העונה ממוצעים של 10 נקודות ו-5.6 כדורים חוזרים למשחק, דווקא פתח לא רע את העונה, וקלע 13 נקודות בממוצע בחמשת המשחקים הראשונים בליגה. לאחר מכן הגיעה תקופה חלשה, שלוותה בדלקת ריאות והיעדרות ממושכת, שלא רק שפגעה בכושרו, אלא גם אפשרה לברנדון האנטר לפרוץ לחמישייה של גיא גודס ולתפוס את מקומו של פינקני.

בששת המשחקים הבאים חווה פינקני ירידה דראסטית בדקות המשחק שלו, וכתוצאה מכך גם ביתר המדדים, והיו אף לחשושים על-כך, שבירושלים שוקלים לחפש עבורו מחליף, מהלך שלא יצא אל הפועל מסיבות כלכליות, מקצועיות וחברתיות.

כעת, מקווים בקבוצה, שהשיפור ביכולתו ימשיך ושהוא יחזור להיות ספק נקודות משמעותי לאורך זמן. ומה חושב על-כך קווין פינקני עצמו? "אני בסה"כ רוצה לחזור לרוטציה ולקצב, ואני שמח שזה עובד ואני יכול לתרום".

גודס (דרור עינב)
גודס (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

האמריקאי העדיף שלא להתרכז בעצמו, והסביר שהתצוגה שנתן בגן-נר בניצחון 68:88 על גליל/גלבוע, ובכלל היכולת שהקבוצה מציגה בשבועות האחרונים, הם תולדה של תהליך טבעי שקורה לא פעם בשלב כזה של העונה.

"אני חושב שמאוד התבגרנו כקבוצה ועכשיו כולם משחקים כדורסל מצויין. אנחנו מוסרים הרבה, שומרים חזק וקולעים טוב", תיאר פינקני את השינוי והדגיש: "אנחנו מנסים לעבוד באימונים על כל מה שגרם לנו להפסיד בתחילת העונה, וממש מרגישים את השיפור".

מאבק בגן נר (דרור עינב)
מאבק בגן נר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בחולון הודיעו הערב באופן סופי על היעדרותו של כוכבה הקבוצה, דווין מיצ'ל, מהמשחק הקרוב במלחה וב-3 השבועות הקרובים בשל הפציעה בברכו. לעומתו של הסווינגמן המצוין, שני שחקני הרכש החדשים, הגארד האמריקני, וויקן קלי, והסנטר, ארז מרקוביץ', יערכו הופעת בכורה.