רוט. חוזר למדים הסגולים-צהובים (ניר בוקסנבאום)
רוט. חוזר למדים הסגולים-צהובים (ניר בוקסנבאום) | צילום: מערכת ONE

הרכז מורן רוט, שהוביל את הפועל חולון לאליפות היסטורית עונה אחת בלבד אחרי שעלתה לליגת ווינר, חוזר אליה.

רוט חזר הביתה וחתם הערב (שני) לשנתיים בשורות הקבוצה, שמאושרת מאוד מחזרתו.

מורן רוט עמד העונה בעירוני אשקלון על ממוצעים של 12.2 נקודות ו-5 אסיסטים למשחק והוא מדורג במקום הרביעי מבין הישראלים במדד היעילות של מנהלת הליגה, כשהיחידים שמקדימים אותו הם אלישי כדיר, עידו קוז'יקרו וגיא פניני.

רוט היה מאושר לאחר החתימה ואמר: "אני שמח לחזור להפועל חולון. היה משא ומתן קצר וקולע. שני הצדדים רצו לחזור ולשתף פעולה".

"הפועל חולון והאוהדים במיוחד היו בלב שלי בשנתיים האחרונות וידעתי בתוך תוכי שאחזור לשם. תהיה חוויה לעבוד עם מיקי דורסמן ועם דני פרנקו, אני בטוח שהאוהדים ישמחו לקבל אותי בחזרה", הוא הוסיף.

מורן רוט חוגג בסיום (קובי אליהו)
מורן רוט. ישתף פעולה עם דורסמן (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

דובר הפועל חולון, איתן לנציאנו, שאישר ל-ONE את הידיעה, אמר בשם המועדון: "הפועל חולון שמחה לקבל לשורותיה בחזרה את הרכז שהוביל אותה לאליפות היסטורית. כולנו תקווה שהוא יצעיד אותנו לצמרת הטבלה בשנתיים הקרובות".

רוט שיחק בחולון לפני כשנתיים והיה אחד השחקנים המרכזיים בזכייתה באליפות, בסיום העונה רוט עבר ליריבה הגדולה ביותר של הפועל חולון - הפועל ירושלים מהלך שלא התקבל יפה אצל אוהדי הקבוצה שהחשיבו אותו לבוגד.

בעונה הקודמת מורן רוט שיחק בהפועל אשקלון ושהגיע לאולם הפחים היחסים בין האוהדים למורן התחממו, מורן התגרה בקהל בנצחון קבוצתו ואוהדי חולון בתגובה קיללו אותו, לכן החתימה שלו מתקבלת ברגשות מעורבים אצל חלק מאוהדי הקבוצה. בעקבות כך, הוחלט שבקרוב תתקיים פגישה בין ראשי האוהדים לבין מורן רוט בה שני הצדדים יאמרו את ליבם.

מורן רוט. אחד השחקנים עליהם תיבנה הקבוצה (עדי בן ברון)
מורן רוט מרכז (עדי בן ברון) | צילום: מערכת ONE

ממועדון האוהדים של הפועל חולון נמסרה ההודעה הבאה: "אוהדי הפועל חולון רואים את הצלחת הקבוצה מעל הכל, אם מיקי דורסמן חושב שמורן רוט טוב להפועל חולון ויכול להוביל אותה להישגים אנחנו עומדים מאחורי מיקי דורסמן וההנהלה שבזכותם יש לנו קבוצה".

"לגבי מורן רוט, תתקיים פגישה בקרוב בה נאמר את מה שבליבנו, בעבר ליאור לוי חזר לשחק בהפועל חולון אחרי סכסוך מאוד גדול בינינו לבינו והוביל אותנו לעלייה לליגת העל, מורן רוט אומר שהוא רוצה להחזיר לאוהדים על השנתיים האלה שבו הוא לא היה בקבוצה? הוא יודע טוב מאוד שיש לו הרבה מאוד להחזיר ואנחנו נחכה ונראה".

בתוך כך, בני השרון סיכמה הערב על המשך דרכו של אורן אהרוני כעוזר מאמן הקבוצה לעונה נוספת. אהרוני שימש בתפקיד והגיע עם הקבוצה למשחקי הפלייאוף, שם עשתה חיים קשים למכבי ת"א.