ג´ינו. נהריה ועפולה בבעיות (עמית מצפה)
ג´ינו. נהריה ועפולה בבעיות (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

עונת 2009/10 הסתיימה כבר לפני מספר שבועות, אבל הפועל עפולה ועירוני נהריה עדיין לא שילמו את כל המשכורות לשחקנים שלהן ולמאמנים מהעונה החולפת.

כפי שנודע ל-ONE, עפולה, שהצליחה לשרוד בליגת העל, נמצאת בחובות הנעים בין 800 אלף למיליון ש"ח. נהריה, שירדה לליגה הלאומית, נמצאת בחובות של 560 אלף ש"ח.

שחקני נהריה וגם המאמן, יעקב ג'ינו, עדיין לא קיבלו את מלוא שכרם מהעונה החולפת וכרגע הם תלויים לחלוטין בראש העירייה, ג'קי סבג, שהבטיח לעמוד בהתחייבויות כלפי הקבוצה לפני סדרת הפלייאוף התחתון מול חולון, אך עדיין לא עשה זאת.

במועדון מבירת העמק קיימת אי ודאות גדולה לגבי המשך הדרך בליגה הבכירה, כאשר בשלב זה מתרכזים קברינטי הקבוצה בהשגת הכסף הדרוש כדי לסגור את החוב מהעונה האחרונה לשחקנים ולמאמנים, שחלקם לא קיבלו עדיין את המשכורות מאז חודש מרץ. 

יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, אמר ל-ONE בנושא: "אנחנו מודעים לזה ועד סוף החודש נעביר הילוך. אני במגעים אינטנסיביים עם הבקרה התקציבית וחלק מהכסף ישוחרר כבר בסוף החודש הזה. אני לא יודע מה יהיה עתיד הקבוצות האלה בעונה הבאה, אבל השחקנים יקבלו את מלוא שכרם".

ניר אלון (אמיר לוי)
ניר אלון. &"השחקנים יקבלו את מלוא שכרם&" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

יו"ר עפולה, מוטי שכטמן, הוסיף: "אנחנו אמורים לקבל אישור להלוואה ממשרד הפנים, העסק הזה מתעכב ואני מקווה שהיום הכל יסתיים ונקבל את ההלוואה ואז נשב ונוכל לשלם לכולם. אנחנו עושים הכל כדי שזה יהיה כמה שיותר מהר".

"בכל יום אומרים לנו שהיום זה אמור להתקבל ואני מקווה באמת שהפעם זה יהיה כך", הוא ציין. "אנחנו לא נוגעים בעונה הבאה ומסיבה מצפונית לא נעשה זאת בשום פנים ואופן עד שלא נסיים את ההתחייבויות מהעונה החולפת. כרגע כל מאמצינו מתרכזים בלסגור את כל החובות מהעונה שהסתיימה". את תגובת הנהלת נהריה לא ניתן היה להשיג.