שעות אחדות לאחר שהסתיימו 7 ימי האבל והעלייה לקברו של מוני פנאן ז"ל, ממשיכה החקירה ברשות המיסים סביב פרשת "הבנק של מוני".

לאחר שחוקרי מס ההכנסה הפתיעו אתמול (ראשון) את משרדי מכבי ת"א ברחוב הירקון וגנזו 6 ארגזי עמוסים במסמכים ולאחר שהאפסנאי עמי ביטון נחקר במשך 8 שעות, היום (שני) הגיע תורם של נדב הנפלד וצביקה שרף להתייצב לחקירה במס הכנסה, שם צריכים השניים לענות על שאלות קשות שמציגים בפניהם החוקרים על הכספים הרבים שהתגלגלו לידיו של מוני פנאן ז"ל.

ל-ONE נודע שלידי מס הכנסה הגיעו ראיות ועדויות שעשויות להוביל שורה של ספורטאים - מאמנים ומנהלים מעולם הכדורסל והכדורגל להתייצב לחקירה ולתת מענה לתחקיר מס הכנסה.

החקירה צפויה להימשך עוד זמן רב והנפלד ושרף הגיעו אליה לאחר שבשעות הבוקר עוד היו בבית העלמין שבקרית שאול, שם עלו לקברו של מוני פנאן במלאות 7 ימי האבל. בסיום מיהרו הנפלד ושרף לעזוב את המקום, על מנת להגיע בזמן לחקירה. מיד לאחר שהסתיים התשאול, עזב "היונה" את המקום.

נדב הנפלד היום בבית העלמין בקרית שאול (אמיר לוי)
נדב הנפלד היום בבית העלמין בקרית שאול (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

תגובת רשות המסים: “אנחנו לא יודעים עדיין איך כל החקירה תתפתח. יש פעולות בדיקה נוספות שכבר מבוצעות. אנחנו עורכים תוך כדי תנועה ניתוחים של החומרים שאספנו עד כה ונעשה הערכת מצב כדי לדעת לאן זה מתפתח. זו הולכת להיות חקירה מורכבת שיכולה להתפתח לכיוונים שונים וזה לא משהו שיתבצע בין רגע. לגבי הנחקרים אנחנו לא יכולים לאשר או להכחיש שמות כאלה ואחרים, כל דבר במסגרת החקירה חסוי".

צביקה שרף עם שמעון מזרחי. האחד כבר נחקר, השני צפוי להיחקר בקרוב (א
צביקה שרף עם שמעון מזרחי היום בבית העלמין. המאמן המשיך למשרדי מס הכנסה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

חובה להזכיר על הכספים הרבים שגלגל פנאן עוד בחייו, הם נעשו רובם ככולם ללא ניירת, לא חוזים ולא פיסות נייר. כל מי שהפקיד בידי מוני את מיטב כספו, האמין בו בצורה עיוורת לחלוטין וידע שכספו נמצא במקום בטוח בבנק של מוני, ממנו הגיעו בכל חודש מעטפות עם ריבית של בין אחוז וחצי לשניים ובמשך שנים הכספים הגיעו כמו שעון והשמועה עברה מפה לאוזן, וכמעט כל מי שהצטרף למכבי, רצה לטעום מהכסף המהיר.

חדר החקירות (בעז גורן)
רשות המיסים בת&"א. הנפלד הוא הנחקר השני בפרשה (בעז גורן) | צילום: מערכת ONE

כאמור, עמי ביטון, שהיה מקורב מאוד לפנאן ואף נחשד כי היה זה שהעביר את המעטפות למשקיעים השונים, היה ראשון הנחקרים בפרשה. גם הנפלד, כמו ביטון, היה בקשר מצוין עם פנאן ואף היה הראשון להגיע לבית המשפחה ברמת אביב עם היוודע דבר מותו של פנאן בתחילת השבוע שעבר.

חדר החקירות ברשות המסים (בעז גורן)
חדר החקירות (בעז גורן) | צילום: מערכת ONE

משפחתו של פנאן שסיימה באופן רשמי את השבעה תאלץ להתמודד כעת עם השאלות הקשות שיופנו לעברם על עסקיו של פנאן ועל כל הידוע להם בהתנהלותו של אבי המשפחה בנושא. ישנם כוכבי עבר שהשקיעו אצל פנאן וכבר דאגו ליצור קשר עם משפחתו במהלך השבעה בכדי לגלות מי יהיה זה שאחראי על השבת הכסף לידם. 

לקברו של מוני פנאן ז"ל עלו הבוקר, לאחר שתמו 7 ימי האבל, בני משפחה וחברים רבים, ביניהם יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, עמי ביטון, המנהל גור שלף שהחליף בתפקיד את פנאן והקפטן הוותיק, דריק שארפ, זאת אחרי שאנשי האלופה לא נכחו בהלוויה לפני שבוע מאחר ששהו באותו הזמן בארה"ב.

שמעון מזרחי ולירון פנאן (אמיר לוי)
שמעון מזרחי ולירון פנאן (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE