משה מזרחי. יחזור למדים האדומים? (דרור עינב)
מזרחי מול הפועל י-ם. ישוב לאדום? (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מה קורה בבירה? בעוד שיתר קבוצות הליגה מתחמשות ומחתימות שחקנים, בשלב זה בעיקר ישראלים, לקראת עונת המשחקים הקרובה, בהפועל ירושלים עדיין לא ממש זזים.

מלבד סגירת נושא השתתפותם במוקדמות היורוקאפ, מול יריבה שתיקבע בהגרלה בברצלונה ב-7 ביולי, ובצמד משחקים שיתקיימו ב-29 בספטמבר וב-6 באוקטובר, האדומים לא ממש התקדמו בהכנותיהם לקראת העונה הבאה.

האוהדים מביעים תרעומת על כך ששחקנים שהיו מועמדים להצטרף לקבוצתם חתמו לבסוף במועדונים אחרים. האוהדים מעבירים ביקורת על כך שטרם הוחתמו שחקנים חדשים והצוות המקצועי וההנהלה "ישנים בעמידה".

אך האם הכעס הזה מוצדק? נדמה שלא. ירושלים, בניגוד למרבית קבוצות הליגה, מחזיקה בארבעה ישראלים עם חוזה לעונה הקרובה, וגם אם עדיין לא בטוח שהם ישחקו בבירה, זו נקודת פתיחה לא רעה בכלל.

וכאשר לוקחים בחשבון את העובדה שכמעט כל הזרים בליגה צפויים להתחלף, אין סיבה אמיתית להתרגש מכך שבקבוצה טרם קיבלו החלטה לגבי טריי סימונס ודיז'ון תומפסון.

עודד קטש. גם הוא יהיה שם (אלעד ירקון)
עודד קטש (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

מעבר לכך, נכון ששוק השחקנים הישראלים הפנויים הצטמצם במהלך השבוע האחרון, אך ישנם עדיין מספר שמות שבהחלט רלוונטיים בהקשר של ירושלים: ליאור חכמון, הגבוה הנתנייתי, שהפגין שיפור רב במשחקו בעונה החולפת והוא המועמד המוביל והמועדף על ראשי המועדון.

משה מזרחי, ששיחק בקבוצה בתחילת העשור הקודם ואף זכה עימה ביול"ב קאפ ועוזב את מכבי חיפה לאחר שתי עונות, ול-ONE נודע כי כבר נערכו עימו גישושים. ישנו גם אבישי גורדון, שזכה באליפות עם קטש לפני כחודש, וזוכה להערכה עצומה מצידו.

קטש (דרור עינב)
קטש (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גורם בקבוצה מדגיש כי "טרם נעשתה פנייה אל שחקן כזה או אחר, וכולם מועמדים ראויים". יש מי שתולים את העיכובים בכך שהמאמן הטרי יעמוד הערב מתחת לחופה ויישא את בחירת לבו לאישה, דבר שהקשה עליו לתפקד במלוא המרץ בימיו הראשונים בתפקיד.

בכל מקרה, בשבוע הבא קטש כבר אמור להצטרף לאימוני נבחרת ישראל, בה הוא משמש כעוזרו של אריק שיבק, וההערכות הן כי ההחתמות בגזרה המקומית יתרחשו ממש לפני פתיחת הקמפיין.

לגבי מצבם של השחקנים החתומים בקבוצה, דברים מתחילים להתבהר. הקפטן, יובל נעימי, ששמו נקשר למעבר אפשרי לאירופה, יישאר ויקבל מקום מרכזי ביותר בקבוצה שתיבנה השנה במלחה. קטש, מאוד מעריך אותו ורואה בו פוטנציאל רציני.

נעימי (דרור עינב)
נעימי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

יוגב אוחיון, שמושך התעניינות קונקרטית מצד מספר קבוצות אירופיות, צפוי אף הוא להמשיך בבירה, אם כי טרם הסכים לחתום על מסמך שבו הוא מוותר על אופציית היציאה מהחוזה לטובת מטרה זו. בקבוצה היו שמחים לו הרכז הצעיר היה נעתר לבקשתם, אך אוחיון רוצה להיות בטוח במעמדו לפני שינקוט בצעד כזה.

אורי קוקיה אמור להמשיך גם הוא לעונה נוספת, כאשר העובדה שאלישי כדיר ועידו קוז'יקרו לא הצטרפו לבסוף לשורות האדומים מחסלת כמעט לחלוטין את האפשרות שקטש יחליט לוותר עליו. מעמדו של שרון ששון בטוח הרבה פחות. במידה שיקבל הצעה אטרקטיבית מאחת מקבוצות הליגה, בבירה לא יעמדו בדרכו.

גודס וששון (אמיר לוי)
גודס וששון (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE