סוף סוף אתגר? סוף סוף קבוצה שיכולה להוות מכשול למכבי תל אביב בליגה? את התשובה לכך נדע רק הערב (ראשון), כאשר יפגשו הצהובים את גלבוע/גליל ב-19:55 בגן-נר, למשחק במסגרת המחזור החמישי בליגת ווינר.

אחרי ארבעה משחקים מושלמים שנגמרו אפילו בניצחונות גדולים, תתייצב למשחק מול מכבי קבוצה לוחמת וחזקה ששמרה אף היא על מאזן מושלם בליגה ואף תנסה להגן עליו בביתה.

חניכיו של פיני גרשון, ביניהם גם הזרים, מבינים שמדובר במפגש חשוב מאוד ושיצטרכו לעשות הכל על מנת לסיים אותו בהצלחה ולהגיע בראש שקט למשחק מול מארוסי, ביורוליג ביום חמישי.

סנטר הקבוצה, יניב גרין, שמכיר היטב את הקבוצה מהגלבוע, לא יוצא מגדרו לקראת המשחק ויודע כי הדברים תלוים גם בקבוצתו. בסיום האימון הוא אמר: "אני לא יודע אם לקרוא לזה אתגר, אבל גליל היא קבוצה מאוד חזקה שגם משחקת מאוד יפה עד עכשיו בליגה".

"הקבוצה הזו גם בלתי מנוצחת, הם שוטפים את המגרש יפה וזה בעצם המשחק הראשון שלנו מול קבוצה שנראית טוב בליגה, מה גם שזה משחק חוץ שהוא קשה יותר".

דרוקר וגרשון.  רוצים להישאר מושלמים (שרון קביליו)
דרוקר וגרשון. רוצים להישאר מושלמים (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

אחרי שסיכם את הידע המצטבר שלו על היריבה, התפנה גרין להסביר גם מה צריכה מכבי לעשות בכדי לנצח במשחק: "אנחנו צריכים לבוא למשחק ופשוט לעשות את העבודה הטובה שלנו ולנצח, זה הכל. היתה לנו חופשה של כמה ימים כדי לנוח ומחר גם נוכל לראות אם ההפסקה הזאת עזרה לנו. אנחנו אישית מרגישים טוב ונראים טוב באימונים".

גל מקל באימון מכבי ת&
גל מקל באימון מכבי ת&"א (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

עוזר המאמן, שרון דרוקר, כבר בחן את היריבה מכל כיוון ויודע בדיוק ממה צריך להיזהר ואיך קבוצתו צריכה להגיע למשחק מחר: "אני חושב שאנחנו צריכים לשלוט בקצב המשחק, היו לנו כמה דגשים מאוד ברורים לשחקנים, גם מבחינה הגנתית וגם מבחינה התקפית ואני מקווה שגם נבצע זאת כמו שצריך".

על העובדה שעד כה פגשו השחקנים בליגה רק קבוצות בינוניות, או אם לדייק חלשות, מבהיר דרוקר כי הם יודעים בדיוק מה חשיבות המשחק: "השחקנים שלנו יודעים שזה משחק מאוד חשוב, מול קבוצה שרצה ביחד איתנו בפיסגה בלי הפסדים, ואנחנו רוצים להסתכל רק על עצמנו ולהיות תלויים כמו בכל משחק רק בעצמנו".

גרין עם חבריו למכבי ת&
גרין עם חבריו למכבי ת&"א. &" (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיף עוזר המאמן: "אנחנו כקבוצה יכולים להתמודד עם כל תחרות ולמצוא פתרון כמעט לכל דבר, אנחנו מסתכלים על היתרונות שלנו ורוצים להביא אותם לידי ביטוי מחר, מה גם שהסתכלנו על היכולת הקבוצתית של גליל ועשינו את ההכנה המתאימה לכך".