קבוצת הוותיקים של מכבי תל אביב בכדורסל סיימה הערב (חמישי) משחק ראווה מול קבוצת הנשים של אליצור רמלה, זאת במסגרת אירועי חנוכה ותוכנית "נטע”, אשר הינה מיזם חברתי של הסוכנות היהודית, שנועדה לקדם בני נוער מהפריפריה באמצעות הכשרה טכנולוגית.

1,500 ילדים לקחו חלק באירוע וצפו בשחקני העבר של מכבי בראשותם של דורון ג'מצ'י ורוני בוסאני, מביאים את הצהובים לנצחון 78:80 במשחק צמוד ביותר בו שמרו שחקניות רמלה על הסיכוי לנצח, כמעט עד הסיום.

מי שבלטה בשורות רמלה, היתה הכוכבת המקומית אשלי פריס, שקלעה לא פחות מ-24 נקודות ועשתה חיים קשים גם לשחקני מכבי. האירוע עצמו התקיים במעמד ראש עיריית רמלה, וכלל גם תחרות שלשות בין שחקניות רמלה ושחקני מכבי.

קלעי מכבי: ערן ברגשטיין - 18 נק', מוטי דניאל - 13 נק', משה רייס - 12נק', דוד כבודי - 10 נק', דורון ג'מצ'י - 9 נק', רוני בוסאני, אסף דותן וציון קובה - 6 נק' כ"א.

לבנות רמלה: אשלי פריס - 25 נק', נואל קווין - 11 נק', ויקה רודובסקי (שחקנית ותיקה שכבר לא משחקת והגיעה במיוחד לאירוע) - 10 נק' , שמרית גיגי - 12 נק'.

ותיקי מכבי מול בנות רמלה, הערב (שרון קביליו)
ותיקי מכבי מול בנות רמלה, הערב (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

כמו כן, בוצעה הדלקת נרות חגיגית בנוכחותו של טל ברודי, שגם נשא מספר מילים, בירך את הילדים בברכת חנוכה, ולא שכח לשלוח ברכת מכבים לשחקני מכבי תל אביב, לקראת משחק הקבוצה מול צסק"א מוסקבה.

ותיקי מכבי תל אביב לפני פתיחת המשחק נגד בנות רמלה (שרון קביליו)
ותיקי מכבי תל אביב לפני פתיחת המשחק נגד בנות רמלה (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

קפטן מכבי, מוטי ארואסטי, אמר בסיום המשחק הצמוד: “היה קשה מול הנשים, אבל היה משחק טוב והמטרה שלו לטובת הילדים היא מטרה חשובה. אנחנו תמיד שמחים להגיע ולקחת חלק בארועים כאלה. חוץ מזה, שמשחק כדורסל זה משהו שתמיד בא בחשבון. זה חג חנוכה, ולעשות שמח לילדים האלה זה מבורך. במשחק עצמו, היה קצב טוב, ואני חייב להגיד שכל הכבוד לבנות. הן בהחלט קבוצה טובה. זה היה רעיון מקורי וטוב לעשות את השילוב הזה".

טל ברודי בטקס הדלקת החנוכיה הערב (שרון קביליו)
טל ברודי בטקס הדלקת החנוכיה הערב (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

גם דורון ג'מצ'י, החמיא לבנות של רמלה ואף יותר מזה: “היה ממש קשה. מוזר להגיד את זה, אבל כך באמת היה. הבנות ממש טובות. היה משחק צמוד עד הסיום, אבל היה כיף. הפעם האחרונה שיצא לי לשחק מול קבוצת נשים, היתה מזמן, והיה תענוג לקחת בזה חלק, אני חושב שיש להן קבוצה טובה". 

ג´מצ´י מול הבנות, הוותיקים לא האמינו שיהיה להם כל-כך קשה לנצח (שרו
ג´מצ´י מול הבנות, הוותיקים לא האמינו שיהיה להם כל-כך קשה לנצח (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

בצד המפסיד, לא נראו מאוכזבים, כשהכוכבת פריס דווקא דאגה לשלוח מחמאות למכבי: “אם היו רוצים, הם היו יכולים לנצח אותנו בהפרש הרבה יותר גדול. זה חלום לשחק מול השחקנים האלה, היה ערב מהנה, היה משחק ממש טוב. נגמר צמוד, ואנחנו שמחות ששימחנו את כל הילדים שהגיעו לכאן". על אחוזי הקליעה האישיים שלה במשחק: “אני חושבת על זה עכשיו, והלוואי שיהיה ככה כל ערב".         

שחקניות אליצור רמלה, נתנו יופי של פייט לוותיקי מכבי  (שרון קביליו)
שחקניות אליצור רמלה, נתנו יופי של פייט לוותיקי מכבי (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE