לימור לבנת. עסקה במוני פנאן (אלעד ירקון)
לימור לבנת. עסקה במוני פנאן (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

אחרי שעולם הספורט והכדורסל בפרט עבר זעזוע לא קל מאז התאבדותו של מוני פנאן, הגיע הנושא גם לפוליטיקה הישראלית.  

שרת התרבות והספורט, ח"כ לימור לבנת, התייחסה היום (רביעי) במליאת הכנסת לפרשת "הבנק של מוני פאנן". בין היתר אמרה השרה: "הולכים ונחשפים דברים מטרידים מאוד. יש שמועות, יש האשמות ויש טענות. צריך לפעול גם בתחום האתי ונעשה זאת. יש בכוונתי לפעול בתחום הסמכויות שלי. בתחום הטריטוריה שלי. צריך לבדוק ובזהירות רבה. אני מקווה שהספורט הישראלי יידע ימים טובים יותר".

בתוך כך, הספורט הישראלי יקבל בשבועות הקרובים עשרה מיליון שקלים לצורך ההכנות למשחקים האולימפיים בלונדון 2012. כך סוכם היום בפגישה בין מנכ"לית משרד התרבות והספורט, אורלי פרומן, וראש מינהל הספורט, ד"ר אורי שפר, לבין מנכ"ל משרד ראש הממשלה, איל גבאי. 

עוד סוכם בפגישה כי בניגוד לשנים הקודמות, תקציב ההכנות האולימפיות לשנת 2010 יועבר כבר בתחילת השנה הקרובה. 

חוקי הרשות.  (קובי אליהו)
חוקרי המס פושטים על משרדי מכבי ת&"א (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

תקציב ההכנות האולימפיות צריך לעבור את אישור התקציב המאוחר על ידי הכנסת, טרם עבר לרשות מינהל הספורט במשרד. התקציב משמש לצורך מימון ההשתתפות בתחרויות הכנה למשחקים האולימפיים ולאימונים.  

שרת התרבות והספורט, ח"כ לימור לבנת, התייחסה לנושא: "אני שמחה שתקציב ההכנות האולימפיות יעבור למינהל הספורט בהקדם. מדובר בתקציב החיוני לאיגודי הספורט ולמרכזי האימונים, שיקדם רבות את הספורט בישראל. בנוסף, העברת תקציב 2010 כבר בתחילת השנה הקרובה היא מהלך תקדימי שייעל את ההכנות לאולימפיאדה".

שחר צוברי בביי´גין. מי יעמוד הפעם על הפודיום? (GettyImages)
שחר צוברי (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

 
השרה הוסיפה וסיכמה: "לראשונה הצדדים שמים סוף להעברת הכסף ברגע האחרון ומסירים את עננת אי הוודאות השוררת מעל אותם עשרה מיליון שקלים כל שנה מחדש".