ריצ´רד הנדריקס. מכבי עומלת על בניית הסגל (GettyImages)
הנדריקס במדי אלבמה. מתקרב לנוקיה (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

פוורוורד גרנאדה הספרדית, ריצ'ארד הנדריקס, שעלה כמועמד למכבי תל אביב במהלך השבועות האחרונים, מתקרב לקבוצה ונמצא גבוה מאוד ברשימת הקניות של הצהובים לקראת העונה הבאה.

מאז מונה דייויד בלאט למאמן הקבוצה עלו לא מעט שמות של זרים פוטנציאלים כמועמדים להצטרף למכבי וביניהם גם ג'אמון לוקאס גורדון ממארוסי היוונית, רוק סטיפצ'ביץ' מזדאר הקרואטית וכן דרו ניקולאס שמסיים חוזה בן שנתיים בשורות אלופת יוון פנאתנייאקוס. עד כה עלו בעיקר שמות של גארדים שעשוים אך כעת מתחילה מכבי לדחוף גם בעמדות נוספות שחסרות לה, כאשר עמדת הגבוה היא הנדרשת ביותר.

הנדריקס האמריקני (2.06, 23) החל את קריירת המשחק שלו במכללת אלבמה והיה לאחד מהשחקנים הבולטים בשורותיה. בעונה החולפת בשורותיה של גרנאדה העמיד הפורוורד ממוצעים לא רעים כאשר סיים את העונה עם 13 נקודות ו-7 ריבאונדים בממוצע למשחק.

הנדריקס שמתפקד בפועל כפאוור פורוורד נחשב לפינישר מצויין, ניחן בראיית משחק טובה וכן בעל מסה גדולה מאוד מתחת לסלים, תכונות משמעותיות שהיו חסרות מאוד למכבי בשנה האחרונה ובאו לידי ביטוי בעיקר ברגעי ההכרעה של העונה.

במכבי שמו עין על השחקן עוד במהלך העונה שעברה אך כעת משעונת המלפפונים נמצאת בעיצומה לוחצים הצהובים על הדוושה במטרה להתקדם עם בניית הסגל לעונה הבאה, זאת כאשר גם הצוות המקצועי עדיין לא סגור באופן סופי ובימים אלו מתנהלים מגעים ממושכים בין ראשי הקבוצה לבלאט אודות זהותו של עוזר המאמן.

רק לפני מספר ימים הודיעה מכבי תל אביב לסטפון לאזמה כי החליטה לא לממש את האופציה בחוזהו בעונה הבאה וכי הוא משוחרר מהקבוצה ורשאי לחפש לעצמו קבוצה אחרת. שחרורור של לאזמה מחזק עוד יותר את מועמדותו של הנדריקס ואם אכן דברים יעלו יפה בין הצדדים הוא צפוי לנחות ישירות למשבצתו של לאזמה בנוקיה. מקורבים לשחקן טוענים כי ישנן מספר קבוצות שמחזרות אחריו בתקופה האחרונה וכי גם מכבי נמצאת ברשימה אך ממוקמת גבוה מאוד מבחינתו של הנדריקס.

דייויד בלאט. הסגל הצהוב עוד לא סגור (דרור עינב)
בלאט לצדו של שארפ. (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בלאט שהמריא אמש לרוסיה על מנת לפתוח את אימוני נבחרתו לקראת אליפות העולם ממשיך לעבוד במרץ על אף המרחק היבשתי ואף הצהיר כי הדבר לא יקשה עליו בבניית הקבוצה לעונה הבאה כאשר גם את פתיחת האימונים הרשמיים של הצהובים יפתח עוזר המאמן ובלאט עצמו יצטרף רק לאחר סיום קמפיין אליפות העולם.

בנוסף, כלי התקשורת ביוון וביניהם אתר "נובה ספורט" מדווחים הבוקר (רביעי) כי מכבי תל אביב מתעניינת בג'רמי ריצרדסון, סמול פוורוורד אמריקני המתנשא לגובה 2.01. העונה החולפת היתה הראשונה של ריצ'רדסון באירופה לאחר שהגיע מה-NBA שם שיחק במדי אורלנדו מג'יק, אך לא היה חלק משמעותי בקבוצה והחליט לעבור לאירופה על מנת לצבור דקות משחק ולהתפתח.

ריצ´רדסון.
ריצ´רדסון. | צילום: מערכת ONE

ביורוקאפ העמיד ריצ'רדסון במדי אריס סלוניקי ממוצעים טובים של כ-14.4 נקודות, 4.5 ריבאונדים בממוצע למשחק בעוד שבליגה היוונית העמיד ממוצעים לא פחות טובים כאשר סיים את העונה עם 12.6 נקודות, לקח 3.3 ריבאונדים ושותף בלא פחות ב-26 משחקים. כאמור בעונה האחרונה שיחק ריצ'רדסון תחת שרביטו של דיוויד בלאט באריס מה שמאפשר למאמן לאמוד את איכויות השחקן באופן אישי.