פיני גרשון, הגיע לחקירה נוספת ברשות (דרור עינב)
פיני גרשון. גם המאמן הגיע לחקירה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אחרי מספר שבועות בהם נראה היה כי החקירה בעניין הבנק שניהל מנהל מכבי ת"א לשעבר, מוני פנאן, נרגעה מעט, הגיע היום (חמישי) מאמן הקבוצה, פיני גרשון, לחקירה בנושא ברשות המיסים.

גרשון, שעבד עם פנאן לאורך 6 שנים במכבי והיה מאוד קרוב אליו, זומן בכדי למסור עדות בנושא כמו יתר הנחקרים בפרשה עד כה, אך ברשות המיסים טוענים כי מנחקר לנחקר נשפך אור על הפרשה ובקרוב מאוד יוחלט האם להפוך את החקירה המתבצעת לחקירה רשמית.

מלבד גרשון, נחקר במהלך הימים האחרונים גם קפטן הקבוצה והסמל של הצהובים, דרק שארפ, שהיה קרוב מאוד למוני פנאן לאורך שנותיו במכבי תל אביב, וברשות קיוו שאולי יוכל להעיד על ההתנהלות שהתרחשה כביכול מתחת לפני השטח בתוך המועדון, בין פנאן לשחקנים שהשקיעו אצלו כספים.

ראוי לציין ששארפ הוא השחקן הפעיל הראשון במכבי ת"א שהובא לחקירה ברשות. כמו כן, קיימת סבירות גבוהה שהוא יהיה היחיד מבין שחקני הסגל הנוכחי שיובא לחקירה, שכן מרבית שחקני מכבי ת"א לא הכירו כלל את פנאן.

ברשות המיסים אמרו כי אנשים נוספים צפויים להיות מוזמנים לחקירה וכי למרות ההפוגה הקלה, אין הדבר אומר שהחקירה הופסקה ושלא נמצאו פרטים שמחייבים את ההמשך שלה. לצד הנחקרים ממשיכים ברשות לעבור על המסמכים הרבים שהוחרמו ממשרדי מכבי תל אביב, למעלה מ-60 ארגזים בסך הכל, שנלקחו על ידי חוקרי הרשות שהגיעו פעמיים למשרדי הקבוצה ברחוב הירקון בת"א.

דרק שארפ. גם הוא הצטרף לרשימת הנחקרים בפרשת &
דרק שארפ. גם הוא הצטרף לרשימת הנחקרים בפרשת &"הבנק של מוני&" (יעל מרגלית) | צילום: מערכת ONE

לאחר התאבדותו של פנאן זימנה רשות המיסים מספר לא מבוטל של אנשי כדורסל שהיו קשורים בעבר למכבי תל-אביב לתשאול בנושא הקשר שלהם למנהל מכבי לשעבר.

בין הנחקרים אפשר למצוא את מאמן גלבוע/גליל ומכבי ת"א בעבר, עודד קטש, מאמן הנבחרת הלאומית, צביקה שרף, מאמן הפועל ירושלים, גיא גודס, שחקני העבר, נדב הנפלד ו-ווילי סימס, אלי דריקס, עמי ביטון והחשב ציון נתן שהיה מקורב מאוד למוני פנאן ז"ל. בן המשפחה הראשון של פנאן להיחקר היה בנו, רגב פנאן, שהיה במשך שנים שחקן ספסל במכבי ת"א וכעת הוא מאמן כושר. מחר בשעות הבוקר יתקיים טקס האזכרה במלאות 30 למותו של המנהל המיתולוגי בבית העלמין בקרית שאול.

גרשון מזיל דמעות בטקס לזכרו של פנאן, שנערך לפני המשחק מול צסק&
גרשון מזיל דמעות בטקס לזכרו של פנאן, שנערך לפני המשחק מול צסק&"א (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

זינגל: "בין לוין ופנאן היה קשר עסקי, צריך להפעיל על לוין לחץ"


מנהל עיזבונו של מוני פנאן ז"ל, עורך הדין, משה זינגל, ניסה לחקור לאחרונה מה היה הקשר בין פנאן לבין המיליונר הבריטי, ניק לוין שהפסיד כספים רבים עבור לקוחותיו ואף אשפז את עצמו בבית חולים לחולי נפש.

לאחר חקירה ממושכת בנושא הוחלט לזמן את לוין לחקירה כדי לבחון מה היה טיב הקשר בינו לבין פנאן והאם ישנם כספים נוספים אשר שייכים למנוח ולאנשים הרבים שהשקיעו אצלו שאולי יוכלו לעשות את הדרך בחזרה לבעליהם המקוריים, שכבר בחנו את הנושא מול זינגל וביקשו להתחקות אחר כספם.

זינגל עצמו אמר היום ל-ONE בנושא: "לוין ממשיך להכחיש שהיה כל קשר עסקי בינו לבין מוני פנאן, אבל אני חושב וזה גם מאוד ברור שאכן היה קשר עסקי ביניהם והדרך היעילה ביותר למצוא אותו היא להיפגש איתו ולנסות להוציא את זה ממנו".

משה זינגל (ONE)
משה זינגל (ONE) | צילום: מערכת ONE

כמו כן התייחס זינגל לכספים אותם כן החזיר לוין לאחר שנלחץ אל הפינה ולא היתה לו ברירה: "מי שלחץ עליו לקבל את הכסף הצליח בסופו של דבר, אולי לא את הכל, אבל חלק. אני מאמין שיש עוד אנשים שילחצו ויקבלו את הכסף שלהם בחזרה. דניאל יאמר יצא בקול תרועה רמה וגם קיבל משהו מזה, אז במקום 40 מיליון דולר הוא קיבל 15 אבל לפחות הוא הצליח להשיב לעצמו משהו לפני שכל הכסף נגנז".

"לוין לא ממהר לתת כספים אבל ברור שיש לו כספים רבים עוד בצד, לפי הנוהל הוא צריך לתת אותם למפרק והמפרק אמור למסור אותם לבית המשפט שיחלק אותם בין האנשים השונים שמגיע להם חלק מהכסף", הוסיף זינגל על האופן בו חלוקת הכספים של לוין היתה אמורה להתבצע ואף אמר: "אבל אם אחרים הצליחו ככה אולי גם אנחנו נצליח ונשיב משהו ללקוחות של פנאן כאן בארץ, צריך להפעיל עליו קצת לחץ".

ניק לוין, זינגל לא מוותר לו (אור שפונדר)
ניק לוין (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

למרות הזימון לחקירה צופים כולם כי לוין לא ישתף פעולה ואף יסרב להגיע לישראל, אך אינם מוטרדים מזה. על כך אמר זינגל: "אנחנו יודעים שהוא לא ישתף פעולה, אבל אם צריך אנחנו גם נגיע אליו ונערב בזה את מי שצריך. אני אוהב את הנסיעות ללונדון, אז אם יהיה צורך ניסע לשם וחוץ מזה גם נחכה לו כאן בישראל אם הוא במקרה יגיע לאיזה ביקור מולדת".


.