אף אחד לא אוהב להפסיד את משחק הפתיחה של הליגה, ובטח לא קבוצה עם יומרות כמו הפועל ירושלים. שחקניו של גיא גודס אמנם גרמו לו להזיע אבל בסופו של דבר רשמו 75:82 מול מכבי ראשון לציון של אפי בירנבוים ומאיר טפירו.

במשך שלושה רבעים התנהל משחק צמוד למדי, אך לקראת סיום המשחק האדומים הגבירו קצב בהגנה וסימונס נכנס ל"זון" בהתקפה, והמשחק הוכרע לטובתם.

למרות הניצחון, אין ספק שלקראת הגומלין מול רואן הצרפתית, שייערך ביום רביעי ויקבע מי מבין הקבוצות תעפיל ליורו קאפ ומי תנשור ליורו צ'לנג', עליהם לשפר מספר אספקטים במשחקם.

קווין פינקני, שסיים עם 12 נקודות ועוד 9 כדורים חוזרים, שמח על הניצחון אבל מודע לעבודה הרבה שעומדת בפניו ובפני חבריו: "אנחנו עדיין קבוצה חדשה ומנסים ללמוד על עצמנו", אמר.

"זה מרגיש די טוב לנצח משחק כזה, כי כקבוצה מצאנו את עצמנו במצב לא טוב במחצית הראשונה, ובחדר ההלבשה דיברנו על כך ועל הטעויות שעשינו, וזה מה שעזר לנו להפוך את המצב ברבע הרביעי".

במהלך המשחק ניכר שהאסטרטגיה ההגנתית של ירושלים היא לבצע חילופים בלתי פוסקים על כל חסימה שביצעה ראשון לציון. הצופה מהצד עשוי לחשוב שמדובר בתוצר של עצלות הגנתית, אך נראה כי ההיפך הוא הנכון.

טריי סימונס חודר על מאיר טפירו (קובי אליהו)
טריי סימונס עובר את טפירו. משמש דוגמא (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו לא סתם עושים המון סוויצ'ים", ביקש פינקני להסביר, "כל שחקן אצלנו יכול לשמור על כל עמדה. כולם יכולים לשמור על כולם ואנחנו מנסים לנצל את זה".

על טריי סימונס, שהיה מהמצטיינים בשורות הקבוצה עם 25 נקודות: "טריי לא מדבר הרבה, אבל הוא נותן דוגמא לכולנו ומוביל במעשים שלו על המגרש. אני לא חושב שיש מנהיג אחד לקבוצה, לכולם יש את היכולת להנהיג, והכל תלוי בסיטואציה".

דיז'ון תומפסון, שהציג יכולת מגוונת למדי, עם 16 נקודות, 9 כ"ח ו-5 אסיסטים, התייחס לניצחון וליריבה: "אני לא יודע יותר מידי על הליגה, אבל זה משחק ראשון שלנו, ועוד בחוץ, במקום שאמרו לי שקשה לשחק בו, אז אני נותן לחבר'ה קרדיט על ניצחון חשוב להמשך".

הפורוורד המצויין, שהוביל את ה"פוש" ההגנתי של ירושלים, הדגיש את חשיבות האספקט בדרך לניצחון. "ההגנה היתה שם המשחק. כשנתנו הגנה טובה ברבע השלישי, כקבוצה, התחלנו לשחק התקפה יותר טובה", הסביר תומפסון, "שיחקנו חכם בהתקפה וחיפשנו את המסירות החכמות, וזה מה שגרם לנו למצוא את השחקנים הפנויים, פעם אחר פעם".