אריק שיבק. ביום חמישי זה יהיה סופי (גיא בן זיו)
אריק שיבק, יאמן את הנבחרת? (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

אריק שיבק, מאמנה הישראלי של קבוצת מונס מהליגה הבלגית קיבל פניה מאיגוד הכדורסל והתבקש להגיע לפגישה במהלך השבוע הבא במהלך חופשתו בישראל.

ל-ONE נודע ששיבק קיבל במהלך הימים האחרונים פניות מאיגוד הכדורסל במהלכן נבדק עם המאמן מתי יתאפשר לו להגיע לפגישה עם שי שני, יו"ר האיגוד ועם אנשי הוועדה המקצועית.

על הפרק עומדות שתי הצעות לשיבק. האחת - משרת מאמן הנבחרת במקום צביקה שרף והשניה - מאמן העל וזה שיהיה אחראי על כלל נבחרות ישראל, אותו תפקיד שהוצע לשרף אך נבלם בסמוך למינוי המיועד.

אריק שיבק אישר הבוקר את הידיעה ואמר: "פנו אלי מאיגוד הכדורסל ושאלו מתי אוכל להגיע לפגישה ומכיון שאני מגיע לישראל לשבוע ימים בשל חופשת הכריסמס באירופה והפגרה בליגה, קבענו שניפגש במהלך השבוע הבא".

"מבחינת תוכן הדברים אני עוד לא יודע בדיוק על מה נדון כי אף אחד לא דיבר איתי באופן ספיציפי, אבל כמובן שמאוד מעניין אותי שני התפקידים שעומדים על הפרק ולכן אני אגיע לפגישה". 

צביקה שרף ודני גוט. באיגוד מחפשים לשרף מחליף
צביקה שרף ודני גוט. באיגוד מחפשים לשרף מחליף | צילום: מערכת ONE

כזכור, מאז מינויו של צביקה שרף לתפקיד מאמן סנט פטרסבורג מהליגה הרוסית 48 שעות לאחר שטורפד מינויו לתפקיד מאמן העל, באיגוד היה ברור לכל הנוגעים בדבר כי חייבים לפעול במהרה על מנת למצוא מחליף ראוי שיוביל את נבחרת ישראל.

המשחק הראשון של הנבחרת במסגרת מוקדמות אליפות אירופה שתתקיים בקיץ 2011 יהיה בתחילת אוגוסט מה שמשאיר מעט מאוד זמן למאמן החדש שיעמוד על הקווים.

עודד קטש (עמית מצפה)
עודד קטש, גם השם שלו עלה כמועמד למשרת המאמן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בנוסף לשמו של אריק שיבק עלה גם שמו של מי שהוביל את נבחרת פולין באליפות אירופה האחרונה, מולי קצורין וכן שמם של אפי בירנבוים, עודד קטש וגיא גודס.