המחזור הראשון שנערך אמש (ראשון), סיפק לנו מפגש דרמטי ואכזרי בין הפועל ירושלים להפועל גלבוע/גליל, שהסתיים בניצחון האורחים הצפוניים, 96:101.
 
המשחק, שהוכרע רק לאחר הארכה מתישה, הפגיש שתיים מהקבוצות ההתקפיות הטובות ביותר בליגה. הקו המנחה של המאמנים היה לשחק על שלשות ומשחק ריצה, וקשה לומר שהרבה הגנה נצפתה במלחה.

בצד הירושלמי, המחסור בהגנה בלט בעיקר בחוסר היכולת לעצור את ג'רמי פארגו, שהתפוצץ אמש עם 36 נקודות ו-5 אסיסטים. יוגב אוחיון, שסיים עם 8 נקודות והיה מנקודות האור הבודדות בהגנה, התייחס לנושא.
 
"קודם כל, היינו כבויים. אני לא יודע איך להסביר את זה אבל היה נראה שאנחנו חסרי אנרגיות. המשחק נפתח במחצית הראשונה לכיווננו והיינו צריכים לתת עוד "פוש" קטן ברבע השלישי כדי לגמור את זה", הסביר אוחיון.

"גליל באו ופארגו נתן הצגה שבאמת לא ראיתי כמוה הרבה זמן", החמיא הגארד הירושלמי, "הם באו מוכנים ועשו את הדברים הנכונים ומגיע להם כל הכבוד".

מעבר להגנה הלוקה בחסר, יש עוד גורם משמעותי אחד שהקשה על ירושלים להשיג ניצחון ליגה ביתי ראשון העונה – הקושי לפתוח פער משמעותי ולסיים את המשחק בשלב מוקדם.

טריי סימונס:
טריי סימונס: "פשוט שיחקנו בעצלות" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"אין לי תשובה לזה. מבחינתנו כולם הרגישו שעלינו כבויים וחסרי אנרגיות ואנחנו חייבים ללמוד. זו תחילת עונה וצריך ללמוד לעשות את זה אחרת", הסביר אוחיון והודה ש"צריך לתת לגליל את כל המחמאות, ומבחינתנו להמשיך לעבוד קשה וללמוד מהטעויות שלנו".

ייתכן שהשאננות, שהגיעה לאחר ההעפלה החשובה ליורוקאפ באמצע השבוע, היא התירוץ להפסד?

יוגב אוחיון. פתח בחמישיה של קטש (אמיר לוי)
יוגב אוחיון. שחקני ירושלים מתקשים להסביר את ההפסד (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

עפ"י הרכז הצעיר, ממש לא. "אני לא חושב שזה נכון להגיד ככה, זה לא תירוץ בכלל. אנחנו מספיק מקצוענים כדי לעשות את הסוויץ' לליגה, שהיא ערך עליון", הדגיש אוחיון, וסיכם: "לא הופענו במחצית השניה, צריך להסתכל על זה ולתקן את הטעויות".

טריי סימונס סיים עם 15 נקודות ולא התקשה להסביר מה קרה לו ולחבריו. "פשוט שיחקנו בעצלות, פשוט שיחקנו נורא, עצל", הסביר האמריקני. "אין תירוצים לזה, פשוט שיחקנו רע. היה לנו יתרון 14, חשבנו שזה מספיק ושיחקנו משם בעצלות". 

_OBJ